.

Kocaeli Stadyumu tamamlandı!

Pişmaniye şekline geliştirilen Kocaeli Stadyumu tamamlandı. 89 bin metrekare alan üstüne inşa edilen stadyumda 33 bin koltuk bulunuyor…

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü himayelerinde TOKİ doğrulusunda Kocaeli’de “pişmaniye” şeklinde yapımına başlanan Kocaeli Stadyumu tamamlandı. Stadyum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edildi. Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerinden Kadir Yıldız’ın haberine göre; Kocaeli Stadyumu, bölgenin en çağdaş spor komplekslerinden biri olarak gösteriliyor.

89 bin metrekare alan üstünde yaşama geçirilen Kocaeli Stadyumu, kentin simgesi olan pişmaniyenin çekme anı görünümündeki dış cephesiyle ilgi çekiyor. Stadyum 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) finalleri amacıyla tespit edilen stadyumlar arasında gösteriliyor. 33 bin koltuklu stadyum 264 kamerayla izleniyor. Stadyumda ilaveten engelliler amacıyla 160 seksiyon bulunuyor. Çimleri, yerden ısıtmalı ve soğutmalı olarak oluşturulan stadyum lüzumlu işlemlerin sonrasında Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devredildi.

“Muazzam bir stadyum yapıldı”
Kocaelispor’un idare kurulu delegesi Ceyhun Hoşdil, Kocaeli Stadyumu ile alakalı AA muhabiri Yıldız’a bir grup açıklamalarda bulundu. Holdil, “Kulüp olarak 2 Türkiye Kupası kazandık, Süper Lig’de ciddi başarılar elde ettik. Oradan ayrılırken de biraz hüzünlüyüz. İsmetpaşa, bizim amacıyla sayısal değeri olan bir yer ama neticede orası eski bir yapı. Taraftarların yeni beklentileri var. Muazzam bir stadyum yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Burada şu anda TOKİ’den Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devri yapıldı. Tahmin ediyorum 1 ay içersinde orada futbol oynayabilecek halde olacağız.” ifadelerinde bulundu.

“Yeni stadyum, taraftar miktarını daha da arttırır”
Kocaeli’ye yakışır bir stadyum inşa edildiğini ifade eden Hoşdil,”Ümit ediyorum o stadyumda da inşallah Kocaelispor yine Süper Lig’de, hem de Avrupa’da mücadele edecek ve başarılara imza atacak. Kocaeli futbol kenti, insanlar futbolu iyi takip ediyor. Maçlarımıza gelen ciddi bir taraftar sayımız var. Yaklaşık 10 bin taraftar ortalamasıyla futbol oynuyoruz. Bölgesel Amatör Lig’de 22 bin taraftar karşısında oynadık. Yeni stat, fiziki şartları çok daha iyi ve konforlu bir yer.” şeklinde konuştu.

İşte stadyumu fotoğrafları;

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar