.

Kira geliri olan şimdi daha çok vergi ödeyecek

Meclisten geride bıraktığımız Torba Yasa’da tespit edilen 9 madde daha kabul edildi. Kabul edilen maddelere göre, gayrimenkul sermaye iratlarına yönelik mükelleflerin gerçek giderlerine karşılık olmak üzere hasılatının yüzde 25’i seviyesinda yapılan götürü gider seviyesi yüzde 15’e düşürüldü.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, TBMM Genel Kurulunda, kamuoyunda “torba tasarı” olarak bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın, 1 – 27’nci maddelerini içine alan birinci bölümü kabul edildi. Kabul edilen maddelere göre, Gayrimenkul sermaye iratlarına yönelik mükelleflerin gerçek giderlerine karşılık olmak üzere hasılatının yüzde 25’i seviyesinda yapılan götürü gider seviyesi yüzde 15’e düşürülecek.

İndirimde yüzde 10 düşüş

Ev ya da işyerini kiraya sunarak gelir elde eden vatandaşlar, Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergi mükellefi oluyor. Vergi ödemeleri yılda iki eşit taksit durumunda yapılıyor. Götürü gider indirimini yüzde 15’e indiren Gelir Vergisi farklılığı ile ev sahipleri elde ettikleri kira gelirini beyan eder iken daha çok vergi ödeyecekler.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »