.

KİPTAŞ Vaditepe Bahçeşehir’e Ek Durak

Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı’na bir durak daha ekleniyor. Eklenecek olan yeni durak Ispartakule ile Bahçeşehir durakları arasınada ve  KİPTAŞ Vaditepe Bahçeşehir projesinin bulunduğu bölgeden geçecek.

 

 

Yapılan ilk planlamada 12 istasyondan oluşan Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı’na ek durak eklenmesi konuşuluyor. Son dönemde  Ispartakule ve Bahçeşehir bölgesindeki büyüme göz önüne alınarak “ek durak ekleme” kararı alındı. Henüz kesinleşmeyen bu gelişmenin yakın zamanda  netleşmesi bekleniyor.

 KİPTAŞ Vaditepe projesinin bulunduğu alana yapılacak olan ek durak yüzde 80-90 oranında onaylanacak.

İnşaat çalışmaları başlayan Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt Metro Hattı’nın , durak tabelalarının dikilmeye başlandı. Metro hattı 49 milyon 994 bin 729 TL bedel ile Makyol – Astur – Ic İçtaş hayata geçiriyor.

2020 yılının Ağustos ayında açılması düşünülen 18.50 kilometre uzunluğunda olan metro hattının  saatte tek yönde 70 bin kişiye hizmet verecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »