.

Kentsel dönüşümünü belirleyecek beyin takımı seçildi

Beyin takımı Kanalistanbul’dan 3’üncü havalimanına pek çok projede görüş sunacak. beyin takımı

2012 yılının sonunda kurulan Çevre ve Şehircilik Şurası Komisyonu başkanlığına daha önce MHP’den iki dönem İBB adayı olan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp atandı. Prof. Dr. Ahmet Haluk Pamir, Prof. Dr. Çetin Cömert, Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ve Prof. Dr. Cuma Bayat da şura üyesi olarak belirlendi.
Geçen günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’la Çamlıca’da bir araya gelen özel ekip için hem İstanbul’da hem de Ankara’da birer Ofis açılacak.

Beyin takımı, bakanlık alanına giren her konuyla ilgili görüş bildirecek. Bakanlık görev alanına giren konulara ilişkin incelemeler yapma, orta ve uzun vadeli stratejiler geliştirme, uygulamadan kaynaklanan sorunları belirleme ve buna ilişkin çözüm önerileri sunma gibi çalışmaları yürütecek.

Akşam’ın haberine göre; Özellikle Türkiye genelinde yapılan Kentsel Dönüşüm başta olmak üzere Kanal İstanbul, Üçüncü havalimanı, İstanbul‘un bazı ilçelerindeki İmar sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapıp Bakan Bayraktar’ı bilgilendirecek.

Erdoğan Bayraktar’ın da bu görüşler doğrultusunda karar vermesi bekleniyor.

ALT KOMİSYON OLACAK

Çevre ve Şehircilik Şurası Komisyonu, alt komisyonlar da oluşturacak. Alt komisyonlarda çalışacak yaklaşık 300 kişi mimar, İnşaat mühendisi, çevre mühendisi, peyzaj mimarı, kent bilimciler, yerel yöneticiler ve akademisyenlerden oluşacak.

Bu üyelerin hazırlayacağı çalışmalar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp‘ın başkanlığını yaptığı komisyona teslim edilecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar