.

Kentsel Dönüşüme Özel 9 Çeşit Yeni İş Makinesi

 

Yerli ve yabancı iş makinesi üreticileri, kentsel dönüşüm sürecinde kullanılmak üzere yıkım, moloz kaldırma ve ayrıştırma işlemlerini gerçekleştiren 9 yeni iş makinesi tasarladı.

5 Ekim Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 33 ilde eş zamanlı olarak başlattılan Kentsel Dönüşüm süreci iş makinecileri sektörüne de hareketlilik getirdi. Süreci yakından takip eden yerli ve yabancı iş makinesi üreticileri, Ar-Ge departmanlarına talimat vererek, proje kapsamında kullanılmak üzere yeni makine tasarlamalarını istedi.
6 bin 500 Konut ile eş zamanlı başlatılan proje çerçevesinde 4 bin adet iş makinesinin kullanılacağını açıklayan Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Divriş, “400 milyar Dolar olarak ifade edilen Kentsel Dönüşüm Projesi’nin sektörümüzün büyümesine yüzde 20 katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi.
Divriş, Türkiye’de 10 yaş sınırı altında 61 bin adet iş makinesi bulunduğunu, ancak bu makinelerin özelliklerinin kentsel Dönüşüm için uygun olmadığını bildirdi. Bunun farkında olan iş makinesi üreticilerinin aylar önce Ar-Ge departmanlarındaki makine mühendislerine talimat verdiklerini söyleyen Cüneyt Divriş, “9 yeni iş makinesi tasarlandı. Bu makinaların kentsel dönüşüm, yıkım çalışmaları için uygun aparatlara sahipler. Bu nedenle en uzak noktaya kadar ulaşabilme kabiliyetleri var. Kabin bölümü ise özel tasarlanmış iş makinaları mevcuttur. Bu özellik de iş makinesinin yıkım, ayrışma ve moloz kaldırma aşamalarında daha esnek ve kullanışlı olmasını sağlıyor” dedi. Yeni tasarlanan iş makineleri fiyatının 100 bin Dolar ile 300 bin dolar arasında değiştiğine dikkat çeken Cüneyt Divriş, “Yeni tasarımlı iş makineleri hem zamandan hem de paradan yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Bunlar ayrıca geri dönüşüm, Enerji ve çevre açısından da oldukça avantajlı” dedi.
4 bin iş makinesi sürece eşlik edecek
33 ilde 2 yıl sürecek olan kentsel dönüşüm çalışmalarında 4 bin adet iş makinesinin kullanılacağını açıklayan Cüneyt Divriş, “İş makineleri operatör dahil 3’er kişilik ekip ile kullanılıyor. Bu da 12 bin kişilik kalifiye eleman ihtiyacı anlamına geliyor. Sektörümüzde 30 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Ancak mevcut elemanlarımız maalesef yürüyen işlerimiz için bile yetersiz kalıyor” dedi. Kentsel dönüşüm sürecinin sektörün kalifiye eleman talebini yüzde 50 artıracağını belirten Cüneyt Divriş, 400 miyar dolara mal olacağı ifade edilen Kentsel Dönüşüm projesi sayesinde iş makineleri sektörünün yüzde 20 büyüme yaşayacağını beklediklerini bildirdi.

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »