.

Kentsel Dönüşüme 17 Milyar TL’lik Yatırım Yapıldı

Toplu Konut İdaresi  Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, kentsel dönüşüm kapsamında son 10 yıl içinde 17 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi

 

2. CNR İstanbul Emlak Zirvesi’nin açılışında konuşan Toki Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik , Toki’nin son 10 yılda yaklaşık 17 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.

Toki’nin 140 bin konut yaptığını söyleyen Başkan Yardımcısı Özçelik , 54 ilde 72,5 milyon metrekare alanda toplam 191 kentsel dönüşüm projesi yürüttüklerini belirtti.

Toplu Konut İdaresi projelerinde kentsel dönüşüm bazlı projelerin oranının yüzde 38’e çıktığını belirden Özçelik, üretilen konut sayısının 815 bin olduğunu ifade etti.

Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik,”Geçtiğimiz yıl ürettiğimiz konut sayısı 65 bin. Bu yılda aynı rakama ulaşacağız. Bu konutlar büyük oranda sosyal konutlardır ve satışa sunulduğunda büyük talep görmektedir.  Bir örnek verecek olursak,  Eylül ayında İstanbul Kayaşehir’de satışa sunduğumuz bin 892 konut için yaklaşık 40 bin talep gelmiştir” şeklinde konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları: , , ,
Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »