.

Kentsel dönüşümde inşaatların yetkisini durduran karara iptal!

Anayasa Mahkemesi, belediyelerin kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edilen yerlerde onaylamadığı inşaatları durdurma yetkisinin yürürlüğünü.

Anayasa Mahkemesi, belediyelerin, kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan yerlerde uygunluğunu onaylamadığı devam eden inşaatları 5 yıl süreyle durdurma yetkisinin yürürlüğünü durdurdu. Chp, kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne dava açmıştı. Anayasa Mahkemesi heyeti, 5393 sayılı kanunun 5998 sayılı kanunun  1. maddesiyle değiştirilen 73. maddesinin 11. fıkrasındaki, kentsel dönüşüm alanlarında devam eden inşaatlardan belediye izni olmayanların 5 yıl süreyle durdurulması, durdurmanın sürüp sürmeyeceğine ilişkin 2, 3 ve 4. cümlelerini anayasaya aykırı bulmuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »