.

Kentsel Dönüşümde inşaat süresi 2 yıl

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında binalar yıkılmaya devam ediyor. Yetkililer, binalarıyla ilgili dayanıklılık testi yaptırmayanları uyarıyor. Projeye göre binaların yıkılması sonrasında başlatılan inşaat çalışmalarının 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Kentsel Dönüşüm Projesi, Cuma günü İstanbul, Esenler’de düzenlenen törenle resmi olarak başladı. Proje kapsamında İstanbul’un dört bir yanında binalar yıkılmaya devam ediyor ve daha binlercesinin de yıkılması planlanıyor.

Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Mücahit Demirtaş, “Riskli binalarda oturanlar kendi binalarıyla ilgili ferdi olarak ya da konsept bir projeye dahil olmadılarsa bakanlığın bazı yaptırımları devreye giriyor. Bu binalarla ilgili testleri; bakanlık kendisi yapıyor ve binaların tapularına şerh koyuyor. Dikkat edilmesi lazım, daha sonra da kat maliklerine tebligatlar gönderilecek. Bu projeden yararlanılmazsa tahliyeler olacak” dedi.

Demirtaş, binalarını yenilemek isteyen ancak, ekonomik durumu yeterli olmayanlar içinse “Kendi imkanlarıyla bunu yapamadıklarını düşünüyorlarsa bakanlığımıza ilgili fonlardan kredi kullanmak için müracatta bulunsunlar. Bakanlık uygun görürse kendileriyle kredi sözleşmeleri yapacak. Bunun dışında bakanlık, inşaatın yapımı sırasında kira yardımı yapıyor” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında binaların yıkılması sonrasında başlatılan inşaat çalışmalarının 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Bu planla ilgili olarak Mücahit Demirtaş, “Ortalama proje süreleri 2 yıl. Şehrin çöküntü alanları, şehrin güzel mekanları olarak hayat bulacak” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »