.

Kentsel Dönüşüm Ankara’da Mahkemelik Oldu

Kentsel dönüşüm kapsamında Ankara Bahçelievler 51. sokakta bulunan ve MSB Lojmanları ile birlikte yıkılacağı belirtilen Aydınlar Apartmanı, mülk sahiplerinin itirazı sonucu mahkemelik oldu.

Ankara’da MSB lojmanları ve Bahçelievler 51. Sokak’taki Aydınlar Apartmanı’nın yıkımı ile başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları, Bahçelievler 51. sokakta bulunan Aydınlar Apartmanı’ndaki mülk sahiplerinin itirazı sonucunda sekteye uğradı.

Mahkemelik olan ve dava sürecinde olduğu için yıkılmayan Aydınlar Apartmanı’nda dairesi bulunan Ferdi Hacışerifoğlu, şunları söyledi:

Rapor tartışması

“Apartmanımızla ilgili verilen raporda Gazi Üniversitesi dekanı ve yine Gazi Üniversitesi jeoloji bölümü öğretim görevlisinin imzası var. Raporda subjektif ve kişisel gözlemleri sonucu ‘yıkın gitsin’ tarzı ifadeler bulunuyor. Biz tanıdık tanımadık onlarca kişiye bu raporu gösterdik. Bize ‘Bunu bir üniversite hocası hazırlamış olamaz. Muhtemelen yanlış verilerle bu karar alınmış ve bu ifadeler kullanılmış’ dediler. Gazi verdiği raporda, ‘Binanın projesi yok, binada oturmalar var’ diyor. Bakın binanın projesini Çankaya Belediyesi’nden 15 dakikada temin ettik. İMO’nun binamızla ilgili verdiği raporda da binanın yığma bina olduğu ve oturmaya rastlamanmadığı açıkça belirtiliyor.

Fiziki zarar veriliyor

Binayla ilgili bizim verdiğimiz polis ifadeleri ve tutanaklar var. Binamız Müteahhit ve adamlarının fiziki tahribatlarına uğramıştır. Duvarlara bilerek ve isteyerek zarar verilmiş ve sanki bina yıkılmak üzereymiş gibi bir imaj yaratılmıştır. Üst katlardaki dairelerin suyu açık bırakılarak, alt katları su basması sağlanmıştır. Bununla ilgili çevre esnafından şahitler var ve poliste adli açıdan konuyu inceliyor.”

Kaynak:Hürriyet


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »