.

Kelkit ilçesinde aqua park yapılıyor

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde, Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan SODES projesi ile ilçeye aqua park kazandırılıyor.

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde, Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan SODES projesi ile ilçeye aqua park kazandırılıyor.

KİPTAŞ Kent Parkının devamında ki alanda yapılacak olan havuzun inşaat çalışmalarının başladığını ifade eden Belediye Başkanı Muammer Duran, su, eğlence, güneş ve yeşilin buluşacağı tesisin ilçedeki büyük bir eksikliği gideceğini söyledi.

Havuzun yaz aylarında serinlemek ve eğlenmek isteyenlerin buluşma noktası olacağını dile getiren Duran, suyla yeşilin bir araya geleceği tesisin tamamlandığında Kelkitlilerin vazgeçemeyeceği bir merkez halini alacağını, havuzun kentteki önemli bir eksikliği gidereceğini belirtti.

Kelkit’te uzun yıllardır beklenen projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Duran, 21. Yüzyıl yerel yönetim anlayışının,

Belediyeciliğin bir vizyon ve ileriyi görmek işi olduğunu belirterek, “Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, toplumun ihtiyaç duyduğu sosyal projeleri de hayata geçirmek gerekir.

Aqua Park projesi de bunlardan birisi. Hayata geçireceğimiz bu proje Bölgemizde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Zaten görevde bulunduğumuz süre boyunca Kelkit’e birçok ilki biz hayata geçirdik. Genç nüfusa sahip Kelkit’te gençlerin ihtiyaçlarını karşılamanın, belediyenin öncelikli görevleri arasında yer aldığını bildirdi. Amacımız, Kelkit’te 7’den 70’e her kesimin ihtiyacını karşılayacak hizmetleri gerçekleştirebilmektir.” dedi.

Bundan böyle bölgede yaşayanların yaz aylarında serinlemek ve eğlenmek için Aqua Park Havuzunda bir araya geleceğini ifade eden Duran, “Aqua Parkın içerisinde 120 metrekare 8 şeklinde havuz, havuz kenarlarında 3 metre genişliğinde güneşlenme terası, etrafının çimlendirilip yeşillendirilmesi proje kapsamındadır. Bununla birlikte havuz içerisinde oyun grubu olarak 1 Adet Ahtapot, 1 Adet yılanlı Kaydırak, 1 Adet Yunus Balığı,1 Adet Fil Kaydırak Oyun Grupları bulunmaktadır. Maliyeti 160.000 TL’dir.” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kiptaş kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar