.

Katarlı Retaj, “İslami modelde” yönetilecek otelini İstanbul’da açtı

Katarlı Turizm Grubu Retaj Hotels tarafından yatırımı gerçekleştirilen Retaj Hotels İstanbul Hotel, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle Güneşli’de hizmete girdi.

  İslami model
2004 yılında Katar merkezli olarak kurulan Retaj Otelcilik dokuzuncu otelini Türkiye’de hizmete açtı. Katar, Suudi Arabistan ve Komor Adaları’nın ardından İstanbul Güneşli’de hizmete giren otelin açılışı için düzenlenen törene Başbakan erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Başbakanlık Tanıtım Destek ve Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı, Retaj Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed bin Eid, Retaj Hotels&Hospitality Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mohammed Bin Johar Al Mohammed ve çok sayıda davetli katıldı.

EİD: OTELCİLİKTE LİDER OLMAK İSTİYORUZ

Açılışta bir konuşma yapan Retaj Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed bin Eid: “Bizim şirketimizin başlangıcından beri ciddi gelişme gösterdik. İnşaat ve turizmde büyük gelişmeler yapmak istiyoruz. Otelcilik sektöründe lider olmak istiyoruz. Türkiye’ye giriş yaparak bu yönde adım atmak istiyoruz” diye konuştu.

Retaj Hotels&Hospitality Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mohammed Bin Johar Al Mohammed, “Türkiye ve Katar turizm sektöründe ciddi büyüme yaşıyor. Katar’ın bu konuda kardeş ülkelerin desteğine ihtiyacı var. Biz Türkiye’nin kapısı olmak istiyoruz. İstanbul’da misafir olmaktan çok mutluyuz” dedi.

AYCI: ANADOLU’DAKİ ŞEHİRLERE DE YATIRIMA BEKLİYORUZ

Başbakanlık Tanıtım Destek ve Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı ise Körfez ülkelerinin Türkiye’de yatırım yapmalarının önemine dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi:

“Bu önemli yatırım İslam dünyasının yükselen iki yıldızı olan iki ülkenin işbirliği adına atılmış önemli bir adım. Körfez’deki ülkelerle önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu siyasi ve kültürel işbirlikleri ekonomik alanda da kendini gösteriyor. Bu zincir inanıyorum ki yeni halkalarla Türkiye’de büyüyecek. Çünkü Anadolu’da yükselen şehirlerimiz var. Bu şehirlerde daha çok otellere ihtiyacımız var. İnanıyorum ki Retaj Grubu kendisi yatırım yapmak yada ortaklıklar kurmak youluyla bu şehirlere de yatırım da yapacak. Bize gelen yatırımların yüzde 71’i Avrupa kökenli. Madem Avrupalılar bize bu kadar güvenip yatırıma geliyorlar Körfez’deki kardeşlerimiz de yatırımlar yapmalılar. Yeni yatırımlar konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Artık burada misafirlik yok. Burada bizimle beraber ikinci evinizdesiniz.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »