.

Kartal Hürriyet Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Başladı

Kartal belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kentsel dönüşümü konuşmak için Hürriyet Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.Hürriyet Mahallesi

Kentsel dönüşüm için Hürriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, dört yıl içinde Kartal’ın planlarının tamamlandığını söyleyerek, harita üzerinde açıklamalar yaptı.
Hürriyet Mahallesi’nin güney kısmında dönüşümün başladığına vurgu yapan Öz, “Hürriyet Mahallesi’nin güneyinde bir dönüşüm başlıyor. İçinde 46-26 ve 18 metrelik yollar var. Doğu-batı ve kuzey-güney istikametinde yollar var. Orada 46-26 ve 18 metrelik yollar varken kuzeyde herhangi birşey olmaması, Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallesi’ni sıkıntıya sokar. Ulaşım ve meydan olmadan bir kenti planlamak çok zordur” diye konuştu.
“Biz yerel yönetim olarak ‘depremi yeneceğiz’ diye göreve başladık” diyen Öz, “Bu konuyu önce teşhis etmeye çalıştık. Gördük ki kendiliğinden dönüşebilen, kısmen yardımla dönüşebilen ve hiçbir şekilde dönüşemeyenler var. Yakın zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile birlikte, bir yapının nasıl dönüşebileceğini somut bir şekilde göstermiş olacağız” dedi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »