.

Kamu-özel iş birliğiyle 60 milyar dolarlık yatırım yapıldı!

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Arife Yıldız Ünal’ın 2018 Yılı Programı’ndan derlediği bilgiye göre; Türkiye’de yap-işlet-devret (YİD), yap-işlet (Yİ), yap-kirala-devret (YKD) ve işletme hakkı devri (İHD) olmak üzere dört asli kamu-özel iş birliği modeli uygulanıyor. Kamu-özel iş birliği modelleri ile turizm, gümrük, sıhhat ve enerji tesisleri, kentsel altyapı, karayolu, havaalanı, liman gibi detaylı projeler yürütülüyor.

Türkiye’de bugüne kadar kamu-özel iş birliğiyle imzalanan ve aralarında İstanbul Yeni Havalimanı, AvrAsya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi mega işlerin de olduğu 221 program projesine 60 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

Kamu-Özel İş Birliği Kapasite Geliştirme Projesi; planlama, etüt, ihale, sözleşme de dahil, bütün kamu-özel iş birliği süreçlerinin uluslararası program örnekleri öneme alınarak iyileştirilmesini hedefliyor.

Eylül ayı itibarıyla 221 kamu-özel iş birliği projesi amacıyla program sözleşmesi imzalandı. Sözleşmesi imzalanan projelerden 187 proje işletmeye alınırken, 34 projenin yürütmesi devam ediyor.

İşletme hakkı devri modeliyle yürütülenler hariç, program sözleşmesi imzalanan projelerin toplam yatırım büyüklüğü 60 milyar dolara ulaştı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »