.

İzmir’in Kalbi Yükseklerde Atıyor

Folkart Towers inşaatı ile birlikte yükselen kırmızı kalp yanıp sönerek İzmir’in kalbinin yükseklerde atmaya başladığını simgeliyor.

İnşaat ile birlikte yükselen hidrolik tırmanır kalıbın üstünde yer alan Folkart yazısının yanındaki kırmızı kalp özelikle geceleri yanıp sönerek herkesin ilgisini çekiyor. Firma yetkilileri Folkart Towers’ın  “İzmir’in kalbi yükseklerde atıyor”  sloganından yola çıkarak böyle bir çalışma yaptıklarını ve büyük ilgi gördüğünü belirttiler.

Folkart Towers 200’er metre yüksekliğindeki  40’ar katlı iki kulesiyle daha inşa halindeyken İzmir’in yeni kent merkezinin simgesi oldu. Tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek 5. İkiz kuleleri olacak Folkart Towers bünyesinde alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar bulunan toplam 150 milyon dolarlık bir yatırım.  27.000 m2 arsa büyüklüğüne sahip olan Folkart Towers; ortalama 1.000 kişiye iş imkanı sağlayarak inşa edilecek ve  faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı, günde ortalama 20.000 kişinin girip çıkacağı dev bir kompleks olacak. Proje dizaynında ülkenin en önemli projeci ve danışmanları ile çalışan Folkart Yapı’nın İzmirdeki üçüncü projesi olan Folkart Towers inşaatı hızla ilerliyor. 11. Katın yapımı süren ilk kule  42 metreye ulaştı. İkinci kulenin temel çalışmaları tamamlandı ve otopark katlarının yapımı devam ediyor.

5.5 Günde Bir Kat

Kalıp ve iskele sektöründe dünyanın en büyük firması olan Peri Kalıp ve İskele Sistemleri ile çalışan Folkart Towers inşaatında yüksek yapılardaki betonarme şaft ve perdelerin imal edilirken, çok hızlı ve hatasız bir şekilde, bir üst kata vinç ihtiyacı olmadan otomatik olarak tırmanabilmesini sağlayan Hidrolik Tırmanır Kalıp sistemi kullanılıyor. Klasik yöntemle bir katın tamamlanması  17 gün sürecekken Türkiye’de ilk defa uygulanan bu sistem sayesinde bu süre yaklaşık 5.5 gün oluyor.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak projenin yapım aşamasıyla ilgili şu bilgileri verdi;

“Şu ana kadar projenin en zor kısmı yapıldı . Birinci kulenin hafriyat , beton , demir , çimento gibi malzemelerden oluşan kaba inşaatının yüzde 50 ‘ si bitti . Şimdi daha dar olan diğer yarısı yükselmeye başlayacak ve hızla 40 kata ulaşacak . Şu anda her 5 . 5 günde bir kat yükselmeye başladı . Gelecek aylarda kulelerin hızlı yükselişi herkesi şaşırtacak. Nisan ayında birinci kulenin kaba inşaatı bitmiş olacak . 3 . 5 ay sonra , Temmuz sonunda da ikinci kule bitecek . Önümüzdeki 2013 sonunda birinci kule açılışa hazır hale gelecek . 3 . 5 ay sonra da ikinci kule tamamlanacak ve ikisini birden işletmeye alacağız . “


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »