.

İzmir’in Çehresi EXPO 2020 İle Değişecek

Kentsel dönüşüm çalışmalarının da başladığı İzmir’in EXPO 2020’yi alması halinde kentte oluşturulacak fuar alanı, fuar sonrasında kent parkı olarak kullanılacak.EXPO 2020

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni imar planına göre, İzmir’deki EXPO alanı, fuar bitiminde rekreasyon, sahil parkı, spor, oyun ve eğlence alanlarının bulunduğu kent parkına dönüştürülecek.

EXPO 2020 için 27 Kasım’da yapılacak oylamayı bekleyen İzmir’deki fuar alanının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan imar planına göre kentin EXPO 2020 için seçilmesi halinde ulaşımı, altyapı planlaması ve kentsel dönüşüm projeleriyle yeni kimlik kazanacak.

İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmalarını da başlatan Bakanlık, ilk olarak Adnan Menderes Havalimanı güzergâhını gecekondulardan arındıracak. Bu kapsamda Bakanlar Kurulu kararıyla riskli ilan edilen 540 hektarda planlama ve projelendirme çalışmaları yapılıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Fuarlar kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar