.

İzmir EXPO 2020 Sunumu İçin Hazır

EXPO 2020 adayı olan İzmir, Fransa Paris’te gerçekleştirilecek sunum için tüm hazırlıklarını tamamladı.İzmir EXPO 2020

İzmir‘in, EXPO 2020 için Paris‘te gerçekleştirilecek Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurulu’ndaki sunumunu Defne Samyeli yapacak. Sunumda İzmir’in sağlık ve yaşam odaklı filmleri gösterilecek. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Türkiye’nin İzmir adaylığına verdiği desteği vurgulayacak, Vali Mustafa Toprak ise kentin EXPO 2020 heyecanını dile getirecek. İnciraltı EXPO alanının ünlü mimarı Zaha Hadid ise, alanda uygulayacakları projeyi ilk kez paylaşacak. THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil de, İzmir’e hava, kara ve denizyoluyla ulaşım temalı bir sunum yapacak.
Valiyi delege tanısın
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, haziran sunumunun kendisinden istenildiğini, ancak yeni göreve başlayan Vali Toprak’ın BIE delegelerince daha yakından tanınmasını sağlamak amacıyla konuşmayacağını söyledi, “Valimizden rica ettik. Haziran sunumunda delegasyonun karşısına kendisinin çıkmasının daha uygun olacağına karar verdik. İzmir’in bundan sonraki en önemli gündemi EXPO 2020 adaylığı olacak. Buna hep beraber odaklanacağız” diye konuştu.
BIE Genel Kurulu’nda İzmir’in yanı sıra, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai, Rusya’nın Ekaterinburg, Brezilya’nın Sao Paulo kentleri de sunum yapacak. Ekonomik sorunları olan ve yeterli hükümet desteği alamayan Tayland’ın Ayutthaya kenti ise adaylıktan çekilmişti.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar