.

İzmir Caddesi Trafiğe Kapatılacak

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, ilçe merkezinde bulunan İzmir Caddesi’nin trafiğe kapatılarak bir proje dahilinde gece de alışveriş yapılabilecek yaşayan bir çarşı haline getirilmesini istediklerini söyledi.İzmir Caddesi

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, ilçe merkezinde bulunan İzmir Caddesi’nin trafiğe kapatılarak bir proje dahilinde gece de alışveriş yapılabilecek yaşayan bir çarşı haline getirilmesini istediklerini söyledi.

Ekren, Aliağa’da Ticari yaşamı hareketlendirmek, esnafın yüzünü güldürmek amacıyla projeler ürettiklerini ifade etti.

Bunlardan birisinin de İzmir Caddesi’ne ilişkin olduğunu dile getiren Ekren, şunları söyledi:

“İzmir Caddesi’nin trafiğe kapatılarak, bir proje dahilinde gece de alışveriş yapılabilecek yaşayan bir çarşı haline getirilmesini istiyoruz. Caddeye çıkan çok sayıda ara sokağın da bu alana dahil edilmesiyle ve ışıklandırmalarıyla bu alan gece de alışveriş yapılabilecek bir alana dönüşecektir. İnsanların buluştuğu, çiçeklerle çevrelenen güzel bir ortam böylece Aliağa’ya kazandırılacaktır. Aliağa’ya Metro seferlerinin başlamasıyla birlikte özellikle hafta sonları ilçemizi ciddi bir akın oluyor. Cazibe merkezlerini artırmamız esnafımıza artı değer katacaktır.”

Ekren, bu düşüncelerini Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ile paylaştığını belirterek, kabul görmesi halinde vakit geçirmeden projenin yapımına başlanabileceğini sözlerine ekledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar