.

İstWest’te Yaşam Başladı

Basın Ekspres’te Cem Boyner’a ait arsa üzerinde FerYapı tarafından hayata geçirilmekte olan İstWest projesinde inşaat çalışmaları tamamlandı.İstWest

Boyner Holding’in Basın Ekspres Yolu’ndaki eski Altınyıldız Fabrikası’nın bulunduğu arazide FerYapı tarafından hayata geçirilmekte olan İstWest projesinde inşaat çalışmaları tamamlandı, yaşam başladı. 3 yılda inşa edilen projede 500 daire sahiplerine teslim edilirken 73 aile konutunda yaşamaya başladı.

Konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, gayrimenkul sektöründeki ilk projeleri olan İstwest’in lokasyon, nitelik ve ortaklık yapısı açısından çok iyi bir ürün olduğunu ifade ederek yeni bir proje yapmak istediklerini idle getirdi.

İstwest’in kendilerine cesaret verdiğini ifade eden Cem Boyner şunları söyledi:
“Böyle bir formül bulursak yeni projeler yapmak istedik ama şimdiye kadar bulamadık. Birçok arsa teklifi geldi. Feryapı ile inceledik ama aradığımızı bulamadık. İstwest ile çıtayı yukarı koyduğumuz için yeni projede onu geçmemiz gerekiyor. Bu da bizi zorluyor. Bu projeyi hayata geçirdiğimiz ortağımız Feryapı genç bir şirket, Ramadan Kumova da öyle…  Ama çok iyi bir iş başardı. Bundan sonraki projelerimizde de Feryapı ile hareket etmek isteriz. Feryapı olmadan olmaz.”
 
İstWest’te Son 92 Daire Satışta
Feryapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova da, projede satışların, fiyat artışlarının ve teslimlerin paralel olarak ilerlediğini, 999 dairenin 907 tanesinin satıldığını açıkladı. Teslimleri yılbaşına kadar tamamlanacağınıı vurgulayan Kumova, “İstwest’te küçük dairelerden oluşan rezidansların yanı sıra aileler için geniş daireler de var. Ama bu yaşam alanlarını birbirinden farklı kurguladık. Mesela çok sayıda 4+1 yaptık ve hemen sattık” dedi.

20 Yıl Vade Fırsatı
Cem Boyner, projede 20 yıl vadeli konut kredisini devreye aldıklarınıbu sayede daire alanların kira öder gibi ev sahibi olabileceklerini ifade etti. Boyner,  “Kiralama için gelip satın almak isteyenler oluyor. Vade 20 yıla uzayınca aylık taksitler de çok düşüyor. Proje bittiği için hemen oturulabiliyor ya da kiraya verilebiliyor” diye konuştu.

İstWest Yüzde 60 Kazandırdı
Ramadan Kumova, projenin yatırımcısına ortalama yuüzde 60 kazandırdığını belirterek,  “Metrekare fiyatları ortalamada 5 bin liranın üzerine çıktı. Bölge hızla gelişiyor ve bu fiyatlar daha da artacak. Basın Ekspres aksı, ofis, konut ve otel yatırımlarıyla gelişimini sürdürecek” dedi.

İletişim:  0 212 552 09 09


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »