.

İstiklal Caddesi’nin Zemin Sorunu Sona Eriyor

İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstiklal Caddesi’ndeki zemin için kısa süre içinde çalışmalara başlanacağını belirtti.

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü kutlama yürüyüşüne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstiklal Caddesi’ndeki zemin sorununun en kısa sürede çözüleceğini ve Sultanahmet’teki gibi bir zemine kavuşturulacağını dile getirdi.

TRAMVAYIN ETKİSİ
İstiklal Caddesi’nde zeminin altında tonoz adı verilen bir yapı bulunduğunu ifade eden Başkan Topbaş, bunların nostaljik tramvay ile atık ve yağmur suları nedeniyle zarar gördüğünü ve yer yer çöküntü yarattığını belirterek şöyle konuştu: “Nostaljik tramvayın verdiği titreşim bütün kaplamaları söküyor, bozuyor. Yani harcın bağlayıcılık özelliğini koparıp atıyor. Bir türlü üzerinde malzeme tutmuyordu. Beton döktüğünüz zaman da devamlı kazılan bir cadde haline geliyor. Burası yılda en az 40 defa kazılıyor maalesef. Kablo geçişi, doğalgaz geçişi gibi. Bunlardan dolayı ciddi bir sıkıntı yaşandı. Biz yeraltındaki çalışmayı kurul kararlarını da almak suretiyle bitirdik. Yüzey kaplaması ile ilgili de yeni bir düzenleme yapıyoruz. Yolun her iki tarafında da sağlı sollu bir kanal geçiyor. Buradan elektrik kabloları geçecek. Bir daha İstiklal Caddesi kazılmayacak. Kablolar oradan geçecek. Artık bir daha da bu sıkıntıyı yaşamayacağız.”
‘KENTE YAKIŞACAK’
İstiklal Caddesi’nin bundan sonra İstanbul’a yakışır bir hale geleceğini dile getiren Topbaş, “Sultanahmet’i gördünüz. Yaptık, gelenler de çok memnun. Burayı da böyle kalıcı, sıkıntı yaşamayacağımız bir hale getireceğiz” dedi. Topbaş, çalışmaların ne zaman başlayacağıyla ilgili soruya ise, “Hazırlıklarımızı yaptık, malzemelerimiz hazır. Çalışma kısa sürede başlayıp bitirilecek” diye yanıtladı.
Kaynak: Haber Türk

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »