.

İstanbul’da turist Anadolu Yakası’na kaydı

Gezi Parkı olayları nedeniyle Avrupa Yakası’ndaki otelleri terk eden turistler Anadolu tarafındakilere hücum etti. Otellerin doluluk oranı yüzde 95’e çıktı.Anadolu Yakası

ABD, İngiltere ve İsveç’in Türkiye’de bulunan vatandaşlarını Gezi Parkı olayları nedeniyle protestoların yapıldığı alanlara gitmemeleri yönünde uyarması, İstanbul’un iki yakasındaki turizm dengelerini değiştirdi. Turistler, Avrupa Yakası’ndaki otellerinden ayrılıp, Anadolu tarafına hücum etti. Buradaki otellerin doluluk oranını yüzde 75’ten 95’e çıktı. Avrupa tarafındaki otellerde ise son bir haftada yüzde 25’lik rezervasyon iptali gerçekleşti.
HER KANALI KULLANIYORLAR
Önceki gün yönetim kurulu toplantısı düzenleyen Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), İstanbul’un tüm bölgelerinden gelen raporları inceledi. Genel Sekreter Levent Erdoğan, seyahat acentelerinin turistleri Anadolu Yakası’ndaki otellere yönlendirdiğini belirterek, “İstanbul’un büyük bir il olması avantaj. Turistler münferit olarak da Anadolu Yakası’ndaki otelleri arayıp bilgi alıyor. Online rezervasyon da yaptırıyorlar” diye konuştu.
KONGREYE DEVAM

Levent Erdoğan, şu anda İstanbul’da iptal edilen herhangi bir kongre bulunmadığını söyledi. Erdoğan, sadece ulusal çapta yapılan birkaç kongrenin ertelendiğini açıkladı.
REZERVASYONDA BÜYÜK ARTIŞ VAR

Wyndham İstanbul Kalamış Marina Hotel’in Genel Müdürü Alper Can Bulçum, son günlerde rezervasyon ve konaklamada ciddi artış yaşadıklarını kaydetti. Bulçum, “Turisleri olaylardan etkilenmemeleri için güvende tutmak istiyoruz. Avrupa yakasından ciddi talep geliyor” dedi.
TURİST OLAY YERİNE UZAKLIĞI SORUYOR

Kozyatağı’nda faaliyet gösteren İstanbul Marriott Hotel Asia’nın rezervasyon yetkilisi, oteli arayıp olay yerine olan mesafelerini soran çok sayıda turist olduğunu söyledi. Yetkili, son birkaç gündür otele giriş yapan yabancı misafir sayısının arttığını açıklayarak, “Avrupa tarafında bir gün kalıp buraya geliyorlar” dedi.
TAKSİM’İ YABANCI BASIN DOLDURDU

TUROB Genel Sekreteri Levent Erdoğan, olayları incelemek üzere İstanbul’a gelen yabancı basın mensuplarının Taksim ve Talimhane’deki otellere yerleştiğini belirterek, “Turizmde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Huzursuzluğun uzun sürmemesini diliyoruz” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »