.

İstanbul’da Otoparklı Konutların Oranı %42

Gayrimenkul ve analiz platformu olan Endeksa’nın araştırmaları sonucu , İstanbul’da konutların sadece  yüzde 42’sinde otopark bulunuyor.

          Gayrimenkul veri analizi platformu Endeksa, “İstanbul‘daki Konutların Otopark Mevcudiyeti” başlıklı araştırması ile gayrimenkul ve analizi platformu Endeksa , kentteki 900 bin konutu inceledi.

 

      İstanbul genelinde konutların yüzde 42’sinin otoparklı olduğunu söyleyen Endeksa ,  otoparklı konutların yüzde 45’i kapalı, yüzde 55’inin ise açık otoparklı olduğunu belirtti. Bir yaş ve altındaki yeni konutlar ise , İstanbul’da otopark oranını yüzde 44’e çıkarıyor. Bu genç  konutların yüzde 54’ü kapalı, yüzde 46’sı ise açık otoparka sahip.

Anadolu Yakası Otopark Yüzdesi

     İstanbul’da otoparklı konutların  bulunduğu ilçeler incelendiğinde Anadolu Yakası ön plana çıkıyor. Otoparklı konutların en çok bulunduğu ilçelerin başında yüzde 74 ile İstanbul yüzdesinin  çok üzerine çıkan Kadıköy geliyor.

 

 

      Kadıköy’de her 4 konuttan  2.9’u açık veya kapalı otoparka sahip. Kartal, Tuzla ve Pendik’te oran yüzde 60’ın üzerinde. Araştırmada otoparklı konut yüzdesi en düşük olan ilçe Adalar ilçesi oldu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »