.

İstanbul’da 600 bin Konut Yenileme Kapsamında

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki geçen günlerde yapmış olduğu açıklamada İstanbulda 600 bin binanın yenileme kapsamına alındığını ayrıca yerli malı üretim malzemesi kullanan belediyelerin kredi alma hususunda öncelikli olduğunu dile getirdi.


Bakanı Özhaseki, “Eğer belediyeler kentsel dönüşüm işinde yüzde 100 yerli ve milli ürün kullanacaklarının garantisini verirlerse, kredide öncelik vereceğiz.” dedi.
MÜSİAD İnşaat Sektörü ve Kentsel Dönüşüm Temalı Türkiye İstişare Toplantısı”nda konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’de 1950 ile 1980 yılları arasında inşa edilen yapıların risk altında olduğunu ifade etti.
1999 yönetmeliği öncesinde 15 milyon yapının inşa edildiğini anlatan Özhaseki, “Bunların 7,5 milyonu risk taşıyor. Biz bir hedef koyduk. Yılda 500 bin konutu yenilememiz lazım. Bu iş için sıfır faizli kredi sistemini getireceğiz. Belediyelerin sundukları projeler kabul edilirse ilk iki yıllık harcamaları biz vereceğiz. Sonra 3 yıl içerisinde isteyeceğiz. Kendilerine yük binmeden bu iş nasıl yapılırsa bunu da belediye başkanlarına anlatacağız.” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler, Kentsel Dönüşüm, Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »