.

İstanbul’da 4 ilçeye daha metro geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş’tan başlayan Beşiktaş, Şişli, Esenler ve Alibeyköy’ü kapanan yeni bir metro projesinin müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul‘da görev yapan başkonsolosları ağırladı. Sefirlerin İstanbul ile ilgili düşüncelerini dinleyen Topbaş, Taksim projesinden meydan düzenlemelerine, 3. köprüden Haliç Metro Geçiş Köprüsü’ne, yeni Metro hattına kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

KURU MEYDAN İSTEMİYORUZ

Tarlabaşı’ndan Osmanbey’e dönen caddenin trafiği yeraltına alınmalı. Böylece Talimhane ile meydan bütünleşecek. Bu ilk etabı Koruma Kurulu onayladı, ihalesi yapıldı. Müteahhit hemen başlayabilir. Bu bölgedeki çalışmayı 1 yıla varmadan ve insanları rahatsız etmeden bitirmeliyiz. Gümüşsuyu’ndan gelip AKM’nin önünden Taşkışla’ya giden altgeçite itirazlar var. Bizim de tereddütlerimiz var, üzerinde çalışıyoruz. Altgeçit yapılırsa ortaya büyük yarıklar çıkacak. Sıraselviler Caddesi’ndeki trafiğin yeraltına alınması çok uygun olmuyor. Bu cadde yayalaşarak meydanla bütünleşecek. Yeni meydan ile Gezi Parkı yeniden ağaçlandırılacak. Kuru meydan istemiyoruz.

24.5 KİLOMETRELİK YENİ METRO

Kabataş’tan başlayan Beşiktaş ve Çağlayan Adliyesi’nin altından Alibeyköy ve Tekstilkent’e uzanan 24.5 kilometrelik yeni bir metro hattı projesi var. Belediyenin öz kaynaklarıyla yapılacak bu hattın çalışması yakın zamanda başlayacak. Bunun yanı sıra meydan projelerimiz var. Aksaray’da Deprem riski taşıyan iki viyadüğü kaldırarak 64 bin metrekarelik bir meydan oluşturacağız. Projenin detay çalışmaları yapılıyor. Beyazıt Meydanı da aynı şekilde yenilenecek. Beşiktaş Meydanı’ndaki trafiğin yeraltına alınması projesini tamamladık. Birinci etabını Koruma Kurulu onayladı ve kentsel Tasarım çalışmaları sürüyor. Birçok meydanı çevreye zarar vermeden yenileyeceğiz ve yayalaştıracağız.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »