.

İstanbul’da 300 bin yeni konut satışta

İstanbul’da satılmayı bekleyen konut sayısının en fazla olan semtlerin başında Başakşehir ve Esenyurt semtleri bulunuyor.

Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, İstanbul’un özellikle dış çeperlerinde bulunan gayrimenkul hareketliliğine değinerek , “Şu anda bizim tahminlerimize göre İstanbul’da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor.” dedi. Çağlar, İstanbul’da özellikle dış çeperde ciddi bir gayrimenkul hareketliliği olduğunu kaydederek, satılan konut sayısının her geçen yıl arttığını belirtti. Özellikle son yıllarda İstanbul’da ilçe sayısının artması, yerleşimin dış çeperlere kayması, şehirdeki nüfusun, İstanbul’a göçün, öğrenci sayısının hızla artması gibi etkenlerin şehirde yoğun bir yapılaşmaya neden olduğunu dile getiren  Çağlar, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Tuzla, Kurtköy, Çekmeköy, Sultanbeyli gibi ilçe ve bölgelerde yeni yerleşim yerlerinin  kurulduğunu anlattı. Çağlar, İstanbul’un özellikle dış çeperlerinde, yoğun  olmasa da merkezi ilçelerde de bir gayrimenkul hareketliliğinin olduğunu kaydederek, “Şu anda bizim tahminlerimize göre İstanbul’da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor. Yıl sonu yaklaşıyor, dolardaki hareketlilik de herkesçe malum. Yeni yıl olmadan bu stoku tüketmek isteyen konut sahipleri ciddi kampanyalar başlattı.” diye konuştu.

Yıl sonuna kadar zam olmadan ve kampanyalar bitmeden konut almanın avantajlı olduğunu aktaran Çağlar, İstanbul’da konut ve ticari olmak üzere toplam bağımsız sayısının 3 milyonu bulduğunu belirtti.

‘Gayrimenkulün her zaman karlı bir yatırım’

Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, satılmayı bekleyen konut sayısının en çok Başakşehir ve Esenyurt’ta olduğunu belirterek, yeni yerleşim birimlerinin oluştuğu Tuzla, Kurtköy, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Sultanbeyli gibi yerlerde konut fiyatları 2+1 dairelerin bahçe katlarında 150 bin , ara katlarda ise 200 bin liraya alınabileceğini anlattı.Bu fiyatların altında konut bulmanın çok zor olduğunu dile getiren Çağlar, merkezi ilçelerde ise konutların her zamanki gibi pahalı olduğunu belirtti. Deniz Çağlar, uygun fiyata konut bulunan bölgelerde site tarzı yerlerde fiyatların 300 bin liradan başladığını söyledi. Yıl sonu bitmeden konut alanların yeni yılın başlamasıyla bunu daha iyi göreceğini belirten Çağlar , gayrimenkulün her zaman karlı bir yatırım olduğunu söyledi.

 

“Konutta 2018’de de ciddi satış bekliyoruz”

Yeni evlilikler, üniversite kazanan öğrenci sayısı, iş kuran gençler, kalabalık yaşamak istemeyen ailelerin bu talebin ana omurgasını oluşturduğunu söyleyen Çağlar ,Türkiye’de her yıl 600 bin konuta ihtiyaç duyulduğunu belirtti.Türkiye’de son dönemde her yıl satılan konut sayısının 1 milyonu aştığını, bu yıl 1 milyon 400 bin satış beklendiğini aktaran Çağlar, satışların gelecek yıl da seyrini korumasını beklediklerini anlattı.Çağlar,  şoklara karşı dayanıklı , ulusal ve uluslararası olumsuz etkenlere karşı önemli direnç gösteren bir ekonomiye sahip olduğumuza değinerek, vatandaşın ekonomiye güvenini kaybetmediğini, satışların da istenilen düzeyde ilerlediğini aktardı.Son 10-15 yılda gayrimenkulün  değerinden taviz vermediğini belirten Çağlar, gayrimenkul sektörüne yatırım yapıp da zarara giren kişi sayısının düşük olduğunu, doğru yatırımla ciddi gelir elde edilebileceğini söyledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Aramaları: , , , , ,
Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »