.

İstanbul’da 2B Rayiç Bedelleri Belli Oldu

İstanbul’daki orman vasfını yitirmiş arazilerin rayiç bedelleri açıklandı, rekor dönüm başına 750 bin liralık bedelle Beykoz’da.2B Rayiç

İstanbul’da 2B arazilerin rayiç bedelleri kısmen açıklandı. Rekor ise Beykoz’da..

2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışıyla ilgili rayiç bedeller kısmen açıklandı. Tutar dönüm başına 100 ila 750 bin lira arasında değişiyor. Buna göre tarım arazilerinin yüzde 10’u, tarım dışının ise yüzde 20’si peşin ödenebilecek. Kalan miktar 72 ayda taksitle ödenebilecek. Rayiç bedelleri açıklanan arazilerle ilgili kaydı alınan kişiler ilk 3 ayda peşin alım yapabilecek. Arsa sahibi bedelin yüzde 70’ini verdikten sonra tapuyu alabilecek. Peşin ödemede tutarın yüzde 70’inin yüzde 20’si oranında indirim yapılacak. Fiyat belirleme çalışmaları yapılırken bölge piyasa koşulları, belediye ve tapu rayiçleri göz önünde bulunduruldu.
EN PAHALISI BEYKOZ 
Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün internet üzerinden duyurduğu rayiç bedeller ay sonuna kadar açıklanacak. İstanbul’da emlak piyasası koşullarına göre yapılan değerlemelerde Beykoz’da dönüm başına rakamlar 750 bin liraya kadar çıktı. Özel proje alanı olarak ilan edilen, yapılaşma yasağı bulunan 2B arazilerinin rayiç bedelleri henüz açıklanmadı. Bu bölgelerde proje ortaya çıkarıldıktan sonra satış yapılacak. Ayrıca, daha önce tapulu olduğu halde kadastrolar sırasında çeşitli nedenlerle 2B olarak kaydedilen araziler de iade edilecek.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Arsa ve Arazi kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »