.

İstanbul’a Bir Ulaşım Projesi Daha

Gebze-Sabiha Gökçen-YSS Köprüsü YHT Hattı Demiryolu projesinin hayata geçmesi için ile Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci başladı.

 

T.C ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından İstanbul İli Ümraniye, Tuzlamaltepe, Atasehir, Sultanbeyli , Beykoz, Pendik, Çekmeköy, Sancaktepe, ilçesi Aydınlı ve Poyraz Mahallesini kapsayarak  yapılması planlanan GEBZE-SABİHA GÖKÇEN-YSS KÖPRÜSÜ YHT HATTI DEMİRYOLU projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecine girildi.

 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerine inşa edilecek olan projenin bedeli 4 milyar 853 milyon 700 bin lira olarak belirlendi. Yakın tarihte hayata geçirilecek olan demiryolu hattı projesinin amacı  Asya ve Avrupa yakası olmak üzere  planlanan iki ayrı demiryolu hattını birbirine bağlamak.

16 NOKTADA TÜNEL

16 noktada tünelin bulunduğu bu projede hat sırasıyla Pendik, Sultanbeyli, Sancaktepe, Maltepe, Ataşehir, çekmeköy ve Beykoz ilçesi sınırlarında , Yavuz Sultan SelimKöprüsü üzerine yapılan demiryolu hattına bağlanarak tamamlanacak

Demiryolu hattı projesinde bazı  bölgelerden tünel ya da viyadüklerle geçiş sağlanacak. Bu proje uzunluğu 38 bin 955 metreyi bulan 16 tünel ve uzunluğu 631 metre olan 5 viyadük ile yapılacak.

HEM YOLCU HEM YÜK TAŞIYACAK

Projenin yapım sürecinde  yaya geçişlerinde aksaklıkların yaşanmamasını sağlamak için alt ve üst geçitler yapılacak.  Pendik ve Sabiha Gökçen’de olmak üzere iki istasyon noktası kurulacak. Yolcu ve yük taşımanında amaçlandığı projede çift yönlü 2 farklı hat yer alacağı , elektrikli trenlerin de kullanılabiceği şekilde planlandı. Hatların arasındaki mesafe 4.5 metre, platform genişliği de 14.5 metre olacak.

İnşaat süresince  150 den fazla personel için istihdam olacağı söylenen projenin 18 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar