.

İstanbul’a 2 Yeni Metro Hattı Daha Geliyor

İstanbul’da metro ulaşım ağını genişletmek amacıyla Beyazıt’tan Sultançiftliği’ne ulaşım sağlayacak ve Marmaray’ın Anadolu yakasındaki son istasyonundan Kaynarca’ya ulaşım sağlayacak 2 yeni metro hattı geliyor.Metro Hattı Taksim Yenikapı bağlantısını sağlayan Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün Şehzadebaşı’ndaki istasyonuna bağlanacak yeni metro hattı ile Fatih Fevzipaşa caddesini takip ederek Edirnekapı’dan Sultançiftliği’ne kadar ulaşım sağlanabilecek.

İstanbul büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesine çıkarılan metro hattı, Edirnekapı İstasyonu’ndan geçerek Eyüp merkezden Düğmeciler, Rami Cuma, Rami, Sarıgöl, Bağlarbaşı, Fevzi Çakmak, Yeşilpınar, Kazım Karabekir, Karayolları Mahalleleri, Yunus Emre, Esentepe, Uğur Mumcu, Cebeci Mahalleleri üzerinden Sultançiftliği’ne ulaşacak.

Projenin ihalesi ise 10 mart tarihinde gerçekleştirilecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »