.

İstanbul Şehri Parkı’na 150.000 Metrekarelik Spor Parkı Yapılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çırpıcı Çayırı’nda hayat geçirilmekte olan Şehri Parkı projesinin ilk etabı olarak 150.000 metrekarelik alanda kurulmakta olan Spor Parkı’nın hayata geçirilmekte olduğunu söyledi.Park Çırpıcı Çayırı’nın İstanbulluların yeşil ve spor alanlarından keyifle yararlanabileceği bir kent parkına dönüştürdüklerini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul halkına yeni bir eser daha kazandırıyor. Başkan Kadir Topbaş,  3 etaptan oluşan Zeytinburnu Çarpıcı Çayırı’nın birinci etabı olan 150.000 metrekarelik Spor Parkı bölümünde çalışmaların devam ettiğini,  350.000 metrekarelik alanda ise ağaçlandırma yapılmakta oldğunu belirtti.

İlk etapta  750 yeni yetişkin ağaç dikildiği ve 5 bin yeni ağaç daha dikileceği kent parkı projesini basın mensuplarına gezdiren İstanbul Büyükşehir Belediye (İbb) Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a 500 bin metrekarelik “Çırpıcı Şehir Parkı’nı” kazandırdıklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Şu anda Çırpıcı Çayırı’nın hemen hemen biten bölümünde birlikteyiz. Şantiye gezisini yapıp çalışmaları görelim istedik. Şu anda arkamda plan olarak gördüğünüz laleye benzer tarzda Çırpıcı Çayırı var. Biz şu anda 500 bin metrekarelik bu alanın 150 bin metrekaresini görüyoruz. Burası daha çok sportif aktivitelerin olacağı yer. İstimlâk ettiğimiz yerlerle birlikte 250 bin metrekarelik alan da daha çok orman, yeşil alan olarak düzenlenecek. Burası insanlarımızın rahatlıkla dolaşabilecekleri bir alan haline gelecek. İlk olarak burayı bitiriyoruz daha sonra diğer tarafa başlayacağız.. Merter’in, Zeytinburnu’nun Güngören’in önemli bir ihtiyacını karşılayacak büyük bir camii projesini düşünüyoruz” diyen Topbaş, “Arkada gördüğünüz firmanın (TEKZEN) arazisi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ve 2015 yılında kontratı bitiyor. Burada hem metro istasyonları var hem de Cuma günleri insanlar bu güzellikleri görsün istiyoruz. İnsanlar burada yağmurda, karda, kışta Cuma namazı kılıyor. Böyle bir ibadethaneyi de buraya kazandıracağız inşallah” şeklinde konuştu.

Veliefendi Hipodromu Taşınıyor

Topbaş, “500 bin metrekarelik bu alan ilerde Veliefendi Hipodromu’nun da başka yere taşınmasıyla bir milyon metrekareye çıkacak. Burası da farklı fonksiyonlarla İstanbulluların hizmetine sunulacak. Sayın Bakanımızla görüştüğümüzde bu konuda bir mutabakatımızın olduğunu söylemek istiyorum. İnsanlarımızın buluştuğu bir birini fark ettiği, hissettiği alan 15 milyon İstanbulluların aile bireyleriyle geleceği bir yer olacak” diye konuştu.

Projenin dünyya örnek olacağını kaydeden Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örnek bir proje ortaya çıkarmak istiyoruz. Her projemiz sadece bize değil Türkiye’ye ve dünyaya örnek olmalı. ‘Gidin, görün’ denmeli. Birileri siyaset adına birçok proje söyleyebilir ama ürettikleri bir tek proje yoktur. Eserleri yok. Yaptığımız bu projeleri ellerine versek hayata geçirme vizyonları yok. Heyecanları yok. Sadece seçim meydanlarında söylerler, ‘Vaattir, gelir geçer’ derler. Biz insanımızın mutluluğunu dert edinmişiz. 200 milyonun üzerinde bir parayı kasamızdan nakit ödeyerek burayı İstanbul’umuza kazandırıyoruz.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »