.

İstanbul Konut Fiyatlarında Metropoller Arasında

Turkey Sotheby’s International Realty Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Hitay, dünya üzerinde iki kıtayı birbirine bağlayan tek şehir olan İstanbul’un konut fiyatlarında dünyadaki seçkin metropoller arasında yer aldığını ifade etti. İstanbul

Dünyanın en prestijli gayrimenkul satış ve danışmanlık firması Sotheby’s International Realty’in Türkiye ofisi, portföyü ile 650 ofis arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da düzenlenen, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da bulunan Sotheby’s International Realty ofislerinin katıldığı toplantıda, Türkiye zengin konut seçenekleri ile dikkat çekti. Toplantıda özellikle İstanbul’un bugün bir dünya şehri olduğu, konut fiyatlarında pek çok metropolle yarışır duruma geldiğinin altı çizildi. Sotheby’s International Realty Berlin ofisi ise, İstanbul’un konut fiyatları baz alındığında Avrupa’nın önde gelen metropolleriyle aynı ligde yer aldığını belirtti.
Toplantıda bir konuşma yapan Turkey Sotheby’s International Realty Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Hitay; “47 ülkede 650 ofis ve 12 bin 600 çalışanıyla bir dünya markası olan Sotheby’s International Realty’nin Türkiye ofisi olarak bu oluşumun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sahip olduğumuz portföy ile 650 ofis arasında üst sıralarda yer alıyor olmak ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Bugün Türkiye’de emlak sektörü geldiği nokta itibarıyla tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Ülkemizde yapılan projeler, üretilen konutlar dünyadaki pek çok iddialı projeyle yarışır konumda. Geçen sene çıkan Mütekabiliyet Yasası, yabancı yatırımcı tarafında da sektörde bir hareketlilik yaşanmasını sağladı. Son olarak yabancılara verilen oturma izninin de 1 yıla çıkartılması ile birlikte sektörde daha da hareket olduğunu görüyoruz. Özellikle İstanbul, boğazı ve boğazın her iki tarafındaki yapıları, her tür konforu sunan projeleriyle yabancı yatırımcıların gözbebeği haline geldi. Dünyada iki kıtayı bağlayan tek şehir olan İstanbul artık, dünyadaki pek çok metropolle yarışır duruma geldi. Berlin ofisinin açıkladığı rakamlarda bunun örneklerinden biri” şeklinde konuştu.
Toplantıda Türk gayrimenkul yatırımcısının profiline de değinen Çiğdem Hitay son olarak, “Çocukları yurt dışında eğitim alan Türk müşterilerimiz özellikle New York, Londra, Miami ve Barcelona’ya ilgi gösteriyor. Ama Avrupa’da yaşanan kriz ve düşen konut fiyatları ile birlikte son günlerde Yunanistan ve Portekiz’e de bir ilgi olduğunu gözlemliyoruz. Biz sahip olduğumuz uluslararası networkün gücü ile hem yurt dışından hem de Türkiye’den bize başvuran müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz” dedi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar