.

İstanbul Büyükçekmece’de Yıkım Süreci

İstanbul ​Büyükçekmece’de riskli 56 dairenin yıkımına başlandı! Büyükçekmece Belediyesi, ilçede kentsel dönüşüm projesi kapsamında depreme dayanıksız binaların yıkımına devam ediyor.
Büyükçekmece’de devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 56 bağımsız birimin (daire) daha yıkımına başlandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “İstanbul depremi kapıda, yakında geliyor. Bu bilinçle riskli binaları yıkarak yerlerine yenilerini yapıyoruz. Şu ana kadar bin 500’ün üzerinde binanın yıkımı gerçekleştirdik. Büyükçekmece, kentsel yenilemede hız kesmeyecek” diye konuştu.

     56 Daire İle Yıkım Sürecinin Başlaması

Büyükçekmece Belediyesi, ilçede depreme dayanıksız binaların yıkımına devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bugüne kadar bin 500’ün üzerinde binanın yıkıldığı Büyükçekmece’de 56 daire daha yıkıldı. Atatürk Mahallesi, Nergis Sokak’ta bulunan riskli binaların yıkımına Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde başlandı. Yıkılan binaların yerine depreme dayanıklı modern binalar yapılacak.

      “Tüm imkanlarımızı seferber ettik”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İstanbul depreminin yakın olduğunu ve yetkilerin kentsel dönüşümü hızlandırması gerektiğini vurguladı. Başkan Akgün, “Bugün 56 adet bağımsız birimin daha yıkımına başladık. Yıkılan riskli binaların yerine yeni teknolojiye uygun binaları yapılacak. Büyükçekmece’de son çıkan deprem yönetmeliğine uygun olarak yeni binaların yapımı devam ediyor. Bugüne kadar bin 500’ün üzerinde bina yıktık. İstanbul depremi kapıda, yakında geliyor. Büyükçekmece Belediyesi olarak vatandaş, müteahhit, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dörtgeninde ilçedeki riskli yapıların dönüştürülmesi için tüm imkanları​mızı seferber ettik.

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar