.

İstanbul baştan başa yenileniyor

İstanbul’da yürütülen deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri kapsamında 23 Şubat Cumartesi günü, 16 bin 45 konut ve 3 bin 277 iş yerinin yıkımı ile 731 konutun anahtar teslimi yapılacak.İstanbul

İstanbul halkını Modern, kaliteli ve güvenli konutlarda buluşturmak için kenti ilçe ilçe yenileyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ülke genelinde başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında 23 Şubat’ta İstanbul’da bir adım daha atacak.
Zeytinburnu Sümer Mahallesi Prof. Dr. Turan Güneş Caddesi’nde düzenlenecek ”Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projeleri Yıkım ve Toplu Anahtar Teslim Töreni”nde 16 bin 45 Konut ve 3 bin 277 iş yerinin yıkımı ile 731 konutun anahtar teslimi yapılacak.
Anahtar teslimi kapsamında Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde 1. Etap 451 Konut, Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde 280 konutun anahtarları sahiplerine törenle teslim edilecek.
Konut ve iş yeri yıkımı kapsamında ise Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde 1. etapta bin 38 konut ile 212 iş yeri, Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde 288 konut, Sancaktepe’de 40 konut, Sarıyer Derbent Mahallesi’nde 14 Gecekondu, Kadıköy Fikirtepe’de 14 bin 663 konut ile 3 bin 65 iş yerinin yıkımı gerçekleştirilecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar