.

İstanbul, Ankara ve İzmirde ofis kiraları arttı

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 Üçüncü Çeyrek Sonuçları’ açıklandı. Sonuca göre en çok ofis kiraları İstanbul, Ankara ve İzmir’de arttı.

REIDIN’in, İstanbul, Ankara ve İzmir’i amacıylae alan REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 Üçüncü Çeyrek Sonuçları’ açıklandı. REIDIN Ofis Kira Endeksi’ne göre, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek devre bilgilerine göre üst fiyat segmentinde yüzde 0.30 artış, alt fiyat segmentinde yüzde 0.67 seviyesinda artış yaşandı. Ankara’nın merkezi iş alanlarındaki üst segment ofis kira sayısal sayısal sayısal sayısal değerinde ise yüzde 0.53 artış, alt segmentte yüzde 0.16 seviyesinda artış görüldü. İzmir’de de üst segment ofis kira sayısal sayısal sayısal sayısal değerinde yüzde 0.69, alt segmentte yüzde 1.78 seviyesinda artış oldu.

İŞTE İSTANBUL’UN İLÇE İLÇE ARTIŞ ORANI

Anadolu Yakası’nın kira sayısal sayısal sayısal sayısal değeri en yüksek ofis bölgesi Ataşehir

Ofis binalarının yoğunlaştığı 14 bölge amacıyla hesaplanan metrekare kira değerleri baz alındığında, Anadolu Yakası’nda üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 28.31 dolar, alt fiyat segmentinde ise 18.95 dolar ile en yüksek kira sayısal sayısal sayısal sayısal değerine sahip bölge Ataşehir Ofis Bölgesi oldu. En düşük kira gelirine sahip bölgelerde ise, üst fiyat segmentinde 11.96 dolar, alt fiyat segmentinde ise 4.27 dolar ile Kurtköy Ofis Bölgesi öne çıktı.

Avrupa Yakası’nda üst segment ofislerin metrekare sayısal sayısal sayısal sayısal değeri 34.63 dolar oldu

Beşiktaş, Kağıthane, Şişli bölgelerinin büyük fazlalığını sahibi olan ofis binalarını amacıylae alan İstanbul Merkezi İş Alanı (MİA) üst fiyat segmenti metrekare sayısal sayısal sayısal sayısal değeri 34.63 dolar, alt fiyat segmenti ise 19.03 dolar olarak ölçüldü. Avrupa Yakası’nda MİA dışındaki ofis bölgelerine bakıldığında Maslak Ofis Bölgesi, üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 30.01 dolar, alt fiyat segmentinde ise 20.55 dolar ile en yüksek kira sayısal sayısal sayısal sayısal değerine sahip bölge oldu.

Avrupa Yakası’nın kira sayısal sayısal sayısal sayısal değeri en düşük ofis bölgesi Beylikdüzü-Esenyurt

En düşük kira gelirine sahip bölge ise, üst fiyat segmentinde 7.04 doları, alt fiyat segmentinde ise 5.86 Amerikan doları ile Beylikdüzü-Esenyurt ofis bölgesi oldu.

Beşiktaş, Kağıthane, Şişli yerlerinde doluluk seviyesi yüzde 91.49

Avrupa Yakası’nda ofislerin yoğun bulunduğu İstanbul Merkezi İş Alanı en yüksek kiralanabilir alana sahip bölge oldu. Bu bölümde kiralanabilir alanın yüzde 91.49’unun dolu bulunduğu ölçüldü.

Ümraniye Ofis Bölgesi’nde yüzde 97.16 doluluk var

Anadolu Yakası’nda ise en yüksek kiralanabilir alan Ümraniye Ofis Bölgesi oldu. Bu bölümdeki kiralanabilir alanın yüzde 97.16’sının dolu bulunduğu saptandı.

Ankara’da ofis binalarının doluluk seviyesi yüzde 84.6

Ankara’nın merkezi iş alanlarındaki üst segment ofis kira sayısal sayısal sayısal sayısal değerinde ise yüzde 0.53 artış, alt segmentte yüzde 0.16 seviyesinda artış görüldü. Eskişehir Yolu, Öveçler, Çankaya, Yenimahalle-Beştepe bölgelerini sahibi olan Ankara Merkezi İş Alanı (Ankara – MİA) ofis binalarının doluluk seviyesi bir önceki çeyrek devreye göre yüzde 5.17 azalışla yüzde 84.6 oldu.

İzmir Bayraklı ve Bornova’da doluluk yüzde 93.28, Konak’ta yüzde 96.28 oldu

Bayraklı ve Bornova bölgelerini sahibi olan İzmir Merkezi İş Alanı (İzmir – MİA) ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek devre bilgilerine göre üst segmentte yüzde 0.69, alt segmentte de yüzde 1.78 artış yaşandı. İzmir Merkezi İş Alanı ofis  binalarının doluluk seviyesi bir önceki çeyrek devreye göre yüzde 15.6 artarak yüzde 93.28 oldu. İzmir İkincil Ofis Bölgesi olarak tespit edilen Konak Ofis Bölgesi’nde ise üst segmentte yüzde 0.22, alt segmente ise yüzde 0.08 seviyesinda artış saptandı. Konak Ofis Bölgesi’nde ofis binalarının doluluk seviyesi bir önceki çeyrek devreye göre yüzde 1.83 azalarak yüzde 96.28 oldu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »