.

Ahes Misal İstanbul   Gaziosmanpaşa’ da 2 Milyar TL’lik Yatırım

Ahes Misal İstanbul , Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak Gaziosmanpaşa’da yükseliyor.

2 milyar TL yatırım değeriyle inşa edilen proje Süleyman Ekşi İnşaat tarafından yapılmaktadır. Konut fiyatları 340 bin TL’den başlıyor…

2000 yılından beri  alt ve üst yapıda başta  İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Erzurum, Bilecik ve Rize olmak üzere  bir çok ilde toplamda 4 milyar TL değerinde projeye imza atan Süleyman Ekşi İnşaat  bu sefer Ahes Misal İstanbul projesi ile en büyük kentsel dönüşüme imza atıyor.

520 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Ahes Misal İstanbul 100 dönüm arsa alana sahip. Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Bölgesinde bulunan dev proje Alper Aksoy Mimarlık imzalı. Dev proje 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve 20 bin metrekare ofis bloğundan oluşuyor.

1600 dairelik  1. etabı 2019 yılının sonunda  teslim edilecek olan Ahes Misal İstanbul’da toplamda 13 blok yer alıyor. İlk etapta  inşa edilecek 8 bloğun 3 tanesi 18, 2 tanesi 19 ve 3 tanesi 20 katlı olacak. Toplam 22 bin metrekare alan üzerine toplam 60 adet dükkanın bulunduğu Ahes Misal İstanbul’da mağaza boyutları 70 ila 800 metrekare arasında değişiyor. TEM ve çevre yollarına yakın Haliç ve Vialand’in  ile komşu olan  Ahes Misal İstanbul , bölgenin önemli finans noktaları olan Giyimkent ve Tekstilkent ‘e yakın mesafede yer alıyor.

Metrekare fiyatı  5 bin 230 TL’den başlayan konutlar

Ahes Misal İstanbul , cep sineması, kütüphane, çocuk oyun alanları, spor salonları, hamam, yüzme havuzu, kafeler, cami, restoranlar, 2500 araç kapasiteli otopark ve iş dünyasına yönelik toplantı salonları bununan 12 bin metrekare sosyal tesis alanına sahip . Metrekare satış fiyatı 5 bin 230 TL olarak belirnen dev proje Ahes Misal İstanbul’un 1. etabında alanları;

* 65 ila 90 metrekare arasında değişen 343 adet 1+1

*93 ila 149 metrekare arasında değişen 950 adet 2+1

*131 ila 171 metrekare arasında değişen 327 adet 3+1 konut tipi mevcut.

Daha büyük yaşam alanlarını natamam ya da tamam daire olarak konut alıcıları teslim alabilecekler.

 Süleyman Ekşi ”İstanbul’un en büyük riskli alanını biz dönüştürüyoruz”

İstanbul’un ölçek olarak en büyük riskli bölgesi olarak ilan edilen Gaziosmanpaşa Bölgesi’ne dikkat çeken Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi,  ‘’Bu nedenle İstanbul’a örnek olacak bir model üzerinde çalışıyoruz. Tüm kentsel dönüşüm alanlarını kendi özel alanı içinde ele alan kapalı sistemler oluşturma anlayışını değiştirerek kent bütünü ve çevresi ile birlikte düşünülmüş planlar uyguluyoruz. Mevcut alanı ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri ile birlikte ele alıyor sadece bir zümreye ait olmayan tüm halkı kucaklayan bir dönüşüm gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Gaziosmanpaşa 2. derece deprem bölgesinde olmasına karşın, tüm hesapları Gaziosmanpaşa Belediyesi plan notları doğrultusunda 1. derece deprem bölgesine göre hazırladık.  Proje bütünlüğünü sağlamak açısından proje çevresindeki yollar, caddeler ile 1000 kişilik ilkokul, 1000 kişilik kültür merkezi ve 1000 kişilik camiyi, sosyal sorumluluk kapsamında bedelsiz Gaziosmanpaşa ilçemize hibe ediyoruz” dedi. İlçenin potansiyeline dikkat çeken Ekşi ‘’Gaziosmanpaşa, sahip olduğu dönüşüm potansiyeli ve kentin ana ulaşım odaklarına çok yakın mesafede bulunması sebebiyle metropol ölçeğinde önemli bir ilçedir. Bu sebeple projenin teslim zamanında yüzde 40 prim yapmasını bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

5 bin kişilik istihdam  

Sağlık, eğitim, kültür, altyapı, fabrika ve üretim tesislerinin bulunduğu büyük yaşam alanları  inşa ettiklerinin altını çizen Ekşi, ‘’Ülkemize katma değer sağlıyor, inşaatın devam ettiği şantiyelerimizde 5 bin kişiye iş imkanı sağlıyoruz’’ dedi.

Düşük Aidat Ücreti 

Ahes Misal İstanbul’un çatılarına kurulan güneş panelleri ile kendi elektriğini üreten bir sisteme sahip olacağını belirten Ekşi “Asansör, havuz ve ortak alanların elektriğini bu sistemden temin etmeyi hedefliyoruz. Konutlarda ısınma radyatörlerle yapılacak ve radyatörler merkezi sistemden beslenecektir. Her daire için kat istasyonu (substation) sistemi projelendirilecektir. Bu sistem sayesinde, ısı kayıplarını ve ısıtma masrafları azalacak, yüzde 40 oranına enerji ekonomisi sağlanacak ve binaların enerji tüketimi azalacaktır. İşletme maliyeti geleneksel sistemlere göre yüzde 10 daha avantajlı olacaktır. Pis su sistemi gri su siyah su ve mutfak pis su olarak ayrı toplanacaktır. Dairelerin ıslak hacimlerinden toplanan gri sular, gri su arıtma sisteminden geçilerek arıtılacak ve yeşil alanların sulamasında kullanılacaktır. Ayrıca yağmur suyunu toplayarak bahçe sulamasında kullanacağız. Tüm bu uygulamalar ile proje aidatlarını minimum seviyede tutmayı planlıyoruz. Projede sürdürülebilirliğe de önem vererek dış cepheleri mekanik sistemle giydirme cephe, komposit panel, prekast ve porselen seramik türü bir malzeme ile kaplayacağız. Bu malzemeler kar, dolu gibi olumsuz hava koşullarına normal dış cephe kaplamalarına göre 6 kat daha dayanıklı bir ürün. Binalarda dış cephe yenileme problemi yaşanmayacak” ifadelerinde bulundu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »