.

İş Bankası Oyak’la anlaştı mı?

İş Bankası Gemport hisselerinin satışı için Oyak Grubu ile mi anlaştı?

İş Bankası Gemport hisselerinin satışı için Oyak Grubu ile anlaştı. İş Bankası Gemport Gemlik Liman’ın yaklaşık yüzde 54 hissesinin satışı için sözleşme imzaladığını duyururken, konuya yakın bir kaynağın verdiği bilgiye göre, banka söz konusu anlaşmayı Oyak Grubu ile yaptı.

ANLAŞMA KİMİNLE YAPILDI?

İş Bankası iştiraki olan Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri’nin portföyünde yer alan yaklaşık yüzde 54 oranındaki Gemport Gemlik Liman ve Depolama İşletmeleri hissesinin satışı için hisse satış sözleşmesi imzalandığını dün akşam KAP’a duyurdu ancak anlaşmayı kiminle yaptığına dair bir bilgi vermedi.

Aracı kurum notlarında yer alan bilgiye göre, söz konusu satış işleminin değerinin yaklaşık 350-400 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre, toplam sekiz adet rıhtımı bulunan ve 700 bin metrekare alana yayılan Gemport limanının yıllık 600 bin TEU konteyner, 450 bin adet araç elleçleme kapasitesi bulunuyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »