.

İnsansız banka şubesi’ni İran ve Kuveyt’e ihraç edecek

Sıra sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Tümsaş’ın Ziraat Bankası için imal ettiği ‘insansız banka şubesi’ni İran, Kuveyt ve Suudi Arabistan bankaları da istiyor.

Tümsaş Genel Müdürü Orkun Tosun, “Virtual Teller Machine (VTM) denilen ‘insansız banka şubesi’ ihracatına hazırlanıyoruz. Türkiye’nin ilk götürüntülü VTM’sini Ziraat Bankası için imal etmiştik. İran, Kuveyt ve Suudi Arabistan bankalarıyla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

‘Günde 350 işlem yapılıyor’

Şu anda Türkiye’de 80’e yakın noktada ‘insansız banka şubesi’ kullanılıyor. Tosun’un verdiği bilgiye göre, bu şubelerin bazıları günde 350 işlem yapıyor. 24 saat kullanılabilen bu şubelerde, kişiler banka şubelerine giderek yaptıkları her işlemi, görüntülü olarak yapıyor. Görüntü çağrı merkezinden bir yetkili, ‘insansız şube’ye gelen kişileri yönlendirerek bankacılık işlemlerini yapıyor.

Yabancı ‘çek işlemi’ istiyor

Türkiye’de bu şubelerde sadece çek işlemleri yapılmadığını kaydeden Orkun Tosun, Kuveyt ve Hindistan’da görüştükleri bazı bankaların, ‘insansız şube’lerde çek işlemlerinin de yapılabilmesini talep ettiklerini söyledi. Tosun, Türkiye’deki birkaç banka ile de görüşmeler yaptıklarını, onların da ‘insansız şube’ açmayı planladığını kaydetti.
Her ölçekteki şirkete, tasarımdan uygulamaya özel çözümler üretmeyi amaçladıklarını belirten Tosun, “Butik elektronik hizmeti veriyoruz. Amacımız sektörde farklılık yaratmak. 1976 kurulan şirketimizin misyonu, ‘belirlenmemiş ihtiyaçlara’ çözümler üretmek” dedi. Yaptıkları işlerin yurtdışındaki şirketlerin de ilgisini çektiğini ifade eden Tosun, ABD ve Avrupalılardan ortaklık teklifleri geldiğini ancak, şu anda böyle bir planları olmadığını kaydetti.

 

milliyet


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »