.

İnşaat şirketleri kentsel dönüşüm için arsa ve bina arıyor

Kentsel dönüşüm yasasının çıkmasıyla İstanbul’un merkezi ama varoş niteliği taşıyan birçok semtinin yenilenmesi gündeme geldi.

Bu süreçte erkenden pozisyon alıp kazançlı projeler üretmeyi planlayan inşaat şirketleri ‘kentsel dönüşüm timi’yle arsa ve bina aramaya başladı

Konutların yüzde 55’i

Türkiye’de 18 milyon konutun yüzde 55’inin yenilenmesini öngören Kentsel Dönüşüm Yasası çerçevesinde Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerin yanı sıra İstanbul en öne çıkanlardan biri. Özellikle şehir merkezinde ama varoş niteliği taşıyan Gültepe, Çeliktepe, Balat gibi semtler mercek altına alınmış durumda. Erken yola çıkıp prim yapabilecek semtlerde öne geçmek için, 15 inşaat şirketi ‘kentsel dönüşüm timleri’ kurdu.

Parsel toplamaya çalışıyor

Ağaoğlu’ndan Mesa’ya, Teknik Yapı’dan înanlar’a kadar markalı konut üreticileri, vatandaşlardan gelen kentsel dönüşüm tekliflerinin yanı sıra oluşturdukları timlerle İstanbul ve gelişen Anadolu kentlerini didik didik araştırıyor. Ekonomist dergisinin haberine göre timler ağırlıklı İstanbul olmak üzere, kentsel dönüşümün yapılabileceği, sorun yaratmadan proje üretecekleri semtleri kolaçan ederek parsel toplamaya çalışıyor.

posta


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar