.

İnşaat mühendislerinden devlete çağrı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, hükümetin, olası depremlerin yol açacağı yıkımı önlemek istiyorsa, kentsel planlama ve uygulama süreçlerini başlatmasını istedi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, hükümetin, olası depremlerin Yol açacağı yıkımı önlemek istiyorsa, kentsel Planlama ve uygulama süreçlerini başlatmasını istedi.

Konuya ilişkin Oda’nın Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl Van’da meydana gelen Deprem nedeniyle 604 kişinin hayatını kaybettiği, bir çok binanın kullanılamaz hale geldiği ve bir çok ailenin hayatının olumsuz yönde etkilendiği ifade edildi.

Oda olarak depreminin ilk gününden bu yana Van halkının yanında oldukları belirtilen açıklamada, hükümete hitaben, ”Olası depremlerin Yol açacağı yıkımı önlemek istiyorsanız, kentsel Planlama ve uygulama süreçleri başlatın. Dönüşüm alanlarını, sosyolojik ve çevresel değişkenleri ve bu bölgelerde yaşayanların ihtiyaçlarını göz önüne alarak belirleyin. Mühendislik mesleğini itibarsızlaştıracak ve meslek örgütlerini güçsüzleştirecek uygulamalardan vazgeçin” denildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »