.

İnşaat Malzemesi Sektöründe 2015’e Kadar Yüzde 12 Büyüme Hedefi

İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener.”Türk inşaat malzemesi sanayisinde 2015’e kadar hedeflediğimiz ortalama yüzde 12 büyümeyi yakalayacağız”.inşaat sektörü

– İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener:

“Türk inşaat malzemesi sanayisinde 2015’e kadar hedeflediğimiz ortalama yüzde 12 büyümeyi yakalayacağız”

Yetişener yaptığı yazılı açıklamada, Taksim Gezi Parkı olaylarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini, iş adamları olarak her zaman istikrardan yana olduklarını, şiddetin her türlüsüne de karşı durduklarını belirterek,  öte yandan ülkede çok sesli,  katılımcı, çoğulcu demokrasinin de gelişmesi gerektiğine inandıklarını kaydetti.

Kaliteli inşaat malzemesi üretenler olarak konuya farklı bir açıdan bakılması gerektiğini  düşündüklerini vurgulayan Yetişener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çevrecilerin ağaca, doğaya sahip çıkması, gençlerde, kamuoyunda farkındalık olması umut vericidir. Halkımızda bu farkındalığın ‘inşaatlarda kaliteli malzeme kullanımı’ konusunda da artması, kamuoyunun bilinçlenmesi gerektiğine inanıyorum. Ülkemizdeki yapıların sağlam, kalıcı ve estetik olması için özellikle kentsel dönüşümün başladığı bu dönemde kaliteli inşaat malzemesi kullanımında da her kesimde farkındalık yaratmalıyız.”

Yetişener, TÜİK tarafından açıklanan birinci çeyrek dönem verilerinin ekonomi çevreleri tarafından beklenenin üstünde olarak yorumlandığına işaret ederek,  bu verilerin sektörün gidişinin bir önceki döneme göre istihdamdaki negatif gelişmeye karşın pozitif gelişme yönünde olduğunu gösterdiğini bildirdi.

 Sektörün bir önceki çeyrek döneme göre yüzde 5,9 büyümesini pozitif görmekle birlikte sürdürülebilir olmasını önemsediklerini dile getiren Yetişener, iç pazarda en büyük sorunların arasında kentsel dönüşümün yarattığı belirsizlik ve standarda uygun olmayan merdiven altı malzemelerin geldiğini vurguladı.

Yetişener, bu konuda İMSAD olarak çalıştıklarını belirterek,  kentsel dönüşümün yarattığı belirsizlik, yenilikçi ürünlerin pazarda rekabet edebilmesi,  kalite ve  denetim konularında Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla  temaslarda bulunduklarını, hem yurt içi  hem de yurt dışında 2013’ün sektör için 2012’ye oranla daha olumlu geçeceğini  vurguladı.

Türk inşaat malzemesi sanayisinde 2015’e kadar hedefledikleri ortalama yüzde 12 büyümeyi  yakalayacaklarını vurgulayan Yetişener, “Gerek istihdama katkısı gerekse cari açığa sağlanan pozitif katkının yanında sektörümüzün ihracattaki liderliği bunu kanıtlayan unsurlardır.  Yurt dışı pazarlar konusunda son dönemde İMSAD Başkanı olarak Rusya, Kazakistan ve Katar‘da yaptığım olumlu temaslar ve gösterilen ilgiyi Türk inşaat sanayisinin bu bölgelerdeki gücünü artıracağının da bir göstergesi olarak yorumluyorum” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »