.

İnşaat devlerini üzülecek: “Borsa İstinye’de kalıyor”

İnşaat devleri, İMKB’nin eşsiz Boğaz manzaralı arazisinin TOKİ’ye devredilmesini beklerken, İMKB Başkanı’ndan ilginç bir çıkış geldi: “Borsa İstinye’de kalacak.”

İnşaat devleri, İMKB’nin eşsiz Boğaz manzaralı arazisinin TOKİ’ye devredilmesini beklerken, İMKB Başkanı İbrahim Turan’dan ilginç bir çıkış geldi: “Borsa İstinye’de kalacak.”

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, planlarının İstinye’de kalmak üzerine olduğunu belirtti.
İMKB’nin taşınması ile ilgili soruları yanıtlayan Turhan, İstinye’deki mevcut borsa binasının Borsa İstanbul’a tahsisli olarak Hazine’ye devredileceğini, dolayısıyla Borsa İstanbul yönetiminin burada kalmak istediği taktirde binanın kullanım haklarının kendilerinde olacağını ifade etti.
Turhan, İstinye’deki binanın değil, İMKB’nin geliriyle daha sonra ilave olarak alınan arazisinin TOKİ’ye devredileceğini söyledi.

İstanbul’un finans merkezi olma projesinin, “Ataşehir finans merkezi” olarak algılandığını dile getiren Turhan, “Bu yanlış. Tüm finans kuruluşlarının Ataşehir’de toplanması söz konusu değil. Eğer Borsa İstanbul İstinye’den taşınmak isterse bina Hazine’ye geçecek, ama bizim planlarımız İstinye’deki kampuste kalmak üzerine” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »