.

İMSAD: İnşaat Sektöründe Temkinli Beklentiler Hakim

İMSAD doğrulusunda aylık olarak yayınlanan sektör raporunun Ekim ayı neticeleri yayınlandı. Rapora göre; Eylül ayında konut satışlarında yaşanan satış artışına rağmen sektör temkinli.

Raporda sektörün haline dair şu satılara yer verildi; “Türkiye ekonomisi ve inşaat pazarındaki süratli büyümeye rağmen hem ekonomiye hem de inşaat sektörüne yönelik olarak gerektiğince temkinli beklentiler bulunmaktadır. Son iki senedir ekonominin itici konumunda olan inşaat sektörü çoğunluklu olarak konut üretimi ve konut satışları ile dinamiklerini sürdürmektedir.

Bu çerçevede konut satışlarına ve biriken konut stoku ile beraber inşaat pazarındaki ödeme düzeneğinin sıhhatine dair endişeler meydana çıkmaktadır. Genellikle konut doğrultusunda talepte bir doygunluk noktasına gelinmekte olup konut satışlarında da yavaşlama mümkünlülüğü artmaktadır. Ödeme sistemi ile alakalı olarak da inşaat sektörü kendi dinamikleri içersinde yeni yöntemler ile akışı sürdürmektedir. İnşaat pazarındaki sorun kaynağı daha çok talep yönü canlı iken piyasaya giren oyuncu sayısındaki artıştır. Muhtemelen inşaat sektörü önümüzdeki dönemde yeni bir arz/talep dengesi kuracaktır. İnşaat pazarında sistematik bir kriz mümkünlülüğü çok düşüktür, fakat arz doğrultusunda bir konsolidasyon kaçınılmaz görünmektedir.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »