.

İlk Resmi Kentsel Dönüşüm Laboratuvarı Açıldı

Türkiye’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı ilk kentsel dönüşüm laboratuvarı Tektaş Ketsel Dönüşüm tarafından açıldı.Laboratuvar

Laboratuvarda sadece kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli binalardan alınan örneklerin incelendiğini kaydeden Tektaş Kentsel Dönüşüm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çatalkaya, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan bu laboratuvar son teknoloji cihazlar kullanarak binalardan aldığı numuneleri analiz ediyor. Malzeme dayanımları ve binanın durumuyla ilgili rapor hazırlıyor. Hazırlanan bu raporlar bakanlığa gönderiliyor” dedi.

Kentsel dönüşüm laboratuvarı açılmadan önce bakanlığa  gönderilen raporların 2 haftada hazırlandığını belirten Çatalkaya, laboratuvarın açılması ile birlikte bu sürenin 4 güne indiğini belirtti.

Laboratuvarın kentsel dönüşüm kapsamında risk tespiti sürecini hızlandırmak amacıyla 500 bin TL yatırımla kurulduğunu anlatan Çatalkaya, “Bu sayede bakanlığın onay sürecinde hız kazandık. Artık risk tespiti onay süreci 1 aydan 2 haftaya düştü” şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm kapsamında şimdiye kadar İstanbul’da toplamda 8 bin binaya risk raporu verildiğini ifade eden Çatalkaya, kış aylarının gelmesiyle birlikte yıkım süreçlerinin de hız kazanacağını kaydetti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »