.

İlk kazma bugün

Başbakan Erdoğan’ın “İktidarı kaybetme pahasına da yapacağız” dediği dönüşüm seferberliği Esenler’de sembolik bir binanın yıkımıyla başlıyor. Sarıgazi’de de 10 kamu lojmanı patlayıcılarla yıkılacak.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Van depreminden sonra “İktidarı kaybetme pahasına yapacağız” dediği kentsel dönüşüm, İstanbul Esenler’de Havaalanı Mahallesi’nde vurulacak ilk kazmayla bugün resmen başlayacak. Törende Başbakan Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, daha sonra Sarıgazi’de Milli Savunma Bakanlığı lojmanlarındaki 10 binanın ’emülit’li patlamayla (yeni nesil patlayıcı) yıkımını gerçekleştirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, projede yıkımı gerçekleşecek 10 bina için taşıyıcı kolonlara toplam 2 bin 500 metrelik 5 bin delik açıldı. 440 kilogram emülit ve 8 bin gecikmeli kapsül, 10 gün süren işlem sonucu hazırlandı. Patlama sırasında kolonlardan beton parçaları savrulmasını önlemek için üç aşamalı güvenlik önlemi alındı.

35 İLDE AYNI ANDA
Kolonlar özel malzemelerle iki kat sarılırken, bina dış cephesinde de içeriden savrulma ihtimali bulunan beton parçalarına karşı güvenlik oluşturuldu. Binaların yıkılması sırasındaki sarsıntıyı en aza indirmek için betonun havada parçalanarak, kütle halinde yere düşmemesi sağlanacak. Ayrıca, sarsıntıyı ölçmek için sismograf kullanılacak. Bu yıkım yönteminin kullanılmasıyla hem zaman hem de paradan tasarruf sağlanacak. Bu kapsamda 35 ilde kamu ve özel mülkiyete ait toplam 3 bin 169 bina dönüşecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kentsel Dönüşüm, Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »