.

İğneada ve Kıyıköy’de Yazlık Evler 60 Bin Liradan Başlıyor

Yazlık ev almayı planlayanların Karadeniz Otobanı’nın geçeceği İğneada ve Kıyıköy’de emlak piyasasını hareketlendirmesi bekleniyor.İğneada

Yazlık konut almayı planlayanlara, yazlık fiyatlarının 60 bin liradan başladığı Karadeniz Otobanı’nın geçeceği İğneada ve Kıyıköy bölgeleri tavsiye ediliyor..
Bahar mevsimine merhaba dediğimiz bugünlerde, yaz tatili planları da artık yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Kendi evinde tatil yapma arzusunda olanlar da yazlık planlarını devreye sokuyor. Emlak piyasasında önümüzdeki dönemde hareketlenmesi beklenen yazlıklarla ilgili özellikle İstanbul’da yaşayanları önümüzdeki dönemde önemli fırsatlar bekliyor.
Yabancılar alıyor
Yakın zamanda kullanılmaya başlanacak olan Karadeniz Otobanı, İstanbul-İzmir Otobanı, deniz ulaşımında taksilerin, hızlı feribotların ve teknelerin artan seferleriyle ulaşılması zaman alan kıyı kasabaları, İstanbul’un parklarına dönüşecek. Sözkonusu projeler devreye girdiğinde İstanbul’a coğrafi yakınlığı olan İğneada, Karaburun, Kastro, Kıyıköy, Kefken, Kerpe, Riva, Ağva, Şile, Armutlu, Yalova, Ayvalık gibi yerler tatilcilerin Bodrum’u, Marmaris’i, Antalya’sı olacak. Bahçeli evlerin 70-80 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulduğu kıyı şeridine Mütekabiliyet Yasası’yla birlikte yabancıların özellikle Körfez ülkelerinden ilginin çok fazla olduğu belirtiliyor. Yalova Armutlu civarında ağırlıklı olarak Ortadoğulu yatırımcılar yer alırken, İstanbul ve İzmit’te uluslararası şirketlerde çalışanlar Riva ve Şile çevresine ilgi gösteriyor.
Tatil ya da haftasonu nefes almak için günübirlik özel araçla gidilen Yalova, Riva, Ağva, Şile, Armutlu ulaşımına eklenen yeni otobanlar, hızlı feribot ve deniz taksilerin çoğalmasıyla bu bölgelerde gayrimenkullerin fiyatları 3-4 kat arttı. İstanbul’a yakın diğer bölgelerde ise durum şöyle:
Gözde bölgeler
İĞNEADA: Karadeniz otobanı tamamlandığında en gözde olacak yerlerin başında geliyor. Gayrimenkuller daha çok villa tipi müstakil ya da site içinde fiyatları 70 bin TL’den başlıyor.
KIYIKÖY-KASTRO: İstanbul’un Avrupa Karadeniz sahil şeridinde en yakın 2 tatil kasabası. 60 bin TL’den başlayan arsa ve mustakil ev bulmak mümkün.
KEFKEN-KERPE: Bu iki 2 tatil kasabası, İstanbul’dan 2-3 saat, Kocaeli’nden 1 saat mesafede.Yazın nufusunu ona katlayan kasabalarda konut fiyatlar 80 bin TL’den başlıyor.
YALOVA-ARMUTLU: Hem denizden hem karadan ulaşımın avantajıyla gayrimenkul fiyatlarının tavan yaptığı yerlerin başında geliyor. Villalar 200 bin, evler 90-100 bin TL den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.
Balıkçı kasabası
Kırklareli’ne bağlı Kıyıköy, balıkçı kasabasıyken son yıllarda tatilcilerin de tercih ettiği beldelerden biri oldu.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar