.

İDO’nun Hızlı Feribot Seferlerine Talep Yüzde 15 Arttı

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’nin, Yenikapı-Bursa hızlı feribot seferlerine yoğun talep geldi, Araç ve yolcu sayısında yüzde 15’e varan artış yaşandı.İDO

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’nin (İDO) tarafından yapılan açıklamaya göre, Yenikapı-Bursa hızlı feribot seferlerinde kış mevsimi sebebiyle araç ve yolcu sayısında yüzde 10 ile 15 arasında artış yaşandı.

1-20 Ocak tarihlerindeki araç ve yolcu bileti satış verilerine göre, 2013 yılının aynı dönemine göre araç ve yolcu sayısında yüzde 10 ila 15 arası artış meydana geldi. Marmaray hattının devreye girmesiyle Yenikapı’daki yolcu hareketliliğinin artması, hızlı feribota olan talebi de artırdı.

24 Ocak’ta başlayacak ve 9 Şubat’ta sona erecek yarıyıl tatiline dönük promosyonlu satışlar ve Uludağ gibi kayak merkezlerinde yapılan rezervasyonların da Yenikapı-Bursa hızlı feribot hattındaki canlılığı destekleyeceği tahmin ediliyor.

İDO, eskiden Bostancı-Yenikapı/Armutlu Tatil Köyü-Armutlu arasında yapılan deniz otobüsü seferlerini 1 Ocak itibarıyla Kadıköy-Yenikapı/Armutlu Tatil Köyü-Armutlu-Bursa olarak değiştirerek de yolcularının bu yöndeki taleplerini karşılayarak, hem Kadıköy hem de Yenikapı’dan Bursa’ya kadar uzanan yeni bir köprü kurdu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar