.

Her daire için 1 otopark zorunluluğu geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yeni otopark yönetmeliği ile alakalı birtakım açıklamalarda bulundu. Özhaseki, “Daire başı 1 adet otopark göstereceksiniz. 12 adet daireye 12 otopark yeri. Yoksa yapamazsınız.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda gündeme dair soruları yanıtladı. Yeni otopark yönetmeliğiyle ile alakalı bir grup açıklamalarda tespit edilen Bakan Özhaseki, “Son adıma geldi. Kendi içimizde birtakım prensip kararları verdik. 10-15 gün ortamında Başbakanlığa, yayımlanması amacıyla göndeririz.” dedi.

Otoparkta yeni devresinin başlatacaklarını ifade eden Özhaseki, “Eskiden bir bina yapılırken, üç adet daireye bir adet otopark gösterme zorunluluğu vardı. Yani belediyeye gittiniz 12 daire yapıyorsunuz, 4 adet yer göstereceksiniz. Şimdi daire başı bir adet göstereceksiniz. 12 adet daireye 12 otopark yeri. Yoksa yapamazsınız.Eskiden otopark yeri sıkıntılı, çok yok, biz bunun parasını verelim diye bir düşünceyle paraya çevrilme vardı. Bunun kötüye kullanıldığını gördük. Şimdi yeni istikbal yönetmelikte bodrumda gözükmemek kaydıyla kaç kat isterse, emsalden sayılmamak üzere otopark yapabiliyor. Aşağı doğru yap, gözükmesin diyoruz.” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »