.

Hazır betonun üçte biri denetim dışı

 

Türkiye’de üretilen yıllık 90 milyon metreküp hazır betonun üçte ikisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaylı Kalite Güvence Sistemi (KGS) tarafından denetleniyor.

 

Türkiye’de artan inşaat yatırımlarına bağlı olarak beton üretimi de katlanıyor. Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)’nin araştırmalarına göre 1999’da 26 milyon metreküp beton üretilirken, 2011’de bu rakam 90 milyon metreküpe dayandı.

Bu miktarın üçte ikisine denk gelen 60 milyon metreküpü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaylı Kalite Güvence Sistemi (KGS) tarafından denetleniyor. THBB’den denetimlere dair yapılan açıklamada, üyelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan KGS tarafından senede 3 defa habersiz ürün,1 defa da sistem denetimi ile kontrol edildiğine vurgu yapıldı. Türkiye’de KGS’den belge alan 350 hazır beton tesisi bulunduğu hatırlatılan açıklamada, “Kentsel dönüşüm ile 8 milyon konutun yenileneceği tahmin ediliyor. Yeni yapılacak yapılarda KGS belgeli beton kullanımı yapı stokunun uzun ömürlü ve depreme dayanıklı olmasına katkı sunacaktır.” denildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »