.

Hasankeyf Konutları Tanıtıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Raman Dağı eteklerinde 305 hektarlık alanda inşa etmekte olduğu 58 evi 5 yıl ödemesiz ve 20 yıl 0 faizle hak sahiplerine satacak.Hasankeyf Konutları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Yeni Hasankeyf konutları, hak sahiplerine uygun koşullarda satılacak.

TOKİ Artuklu mimarisini örnek alarak tasarladığı 7 farklı tipteki 58 konutu Hasankeyflilerin beğenisine sundu. Projenin birinci etabında hükümet konağı, 24 derslikli ilköğretim okulu, PTT, ilçe emniyet amirliği, belediye hizmet binası, ticaret merkezi, arıtma tesisi ve cami yer alacak. Diğer etaplarda inşa edilmesi planlananlar ise kütüphane, öğretmen evi, müze, polis evi, üç ilköğretim okulu, lise, kapalı spor salonu, jandarma komutanlığı, müftülük, tarım, milli eğitim ve özel idare müdürlükleri hizmet binaları, otel, kaymakamlık konutu, küçük sanayi sitesi, ticaret merkezi, iki cami, halk eğitim merkezi, stadyum, kreş ve 10 yataklı bir hastane.
TOKİ, Hasankeyf Kaymakamlık konutu ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işinin ihalesini de 28 Ağustos’ta gerçekleştirecek.
TOKİ evlerinin fiyatları Mayıs’ta açıklanmıştı

TOKİ’nin Yeni Hasankeyf bölgesindeki fiyatları geçtiğimiz Mayıs ayında belli oldu. 3+1   tipi örnek ev fiyatı 171 bin olarak açıklandı. Yöre halkının eski evleri peşinata sayılıp, 5 yıl ödemesiz, 20 yılda sıfır faizle ödeme yapılacak. Yerel yetkililere göre Hasankeyf’te yaşayanların yüzde 5’i dahi bu parayı ödeyebilecek durumda değil.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Toki kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar