.

Halka Arz İptalinin Arkasında Gezi Parkı Olayları Yok

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ikincil halka arzın talep toplama sürecinde sorun yaşamadıklarını aksine dünyanın en büyük fon ve yatırımcılarından yoğun ilgi gördüklerini ve arz iptalinin ardında Gezi Parkı olaylarının olmadığını belirtti. Murat Kurum

Emlak Konut  GYO Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin halka arzının iptal edilmesi ile ilgili iddiaları yanıtladı.
Kurum, şirketin ikincil halka arzına dünyanın en büyük fonları ve yatırımcılarından büyük ilgi geldiğini belirterek, “Taleple ilgili bir sorun yaşamadık” dedi. Kurum, borsada inişçıkış yaşandığı bir ortamda hem gelecek hem de mevcut yatırımcının olumsuz etkilenmemesi için halka arzı iptal ettiklerini söyledi.
BORSA DÜŞÜŞÜ YANSIDI 
Kurum, hisselerinin arzı nedeniyle bir haftadır borsada işlem görmediklerini hatırlatarak, şöyle konuştu: “İskonto değerleri ve aralık uygun değildi, ‘yatırımcı başka yere gidiyor’ gibi söylentiler var. Arz nedeniyle bir haftadır borsamız kapalı. Hisselerimizin düşme nedeni borsanın düşüşünün bize yansımasıdır. Borsa toparlandıkça bu da düzelecek.”
FON LARLA GÖRÜŞTÜK 
Halka arzın iptal kararının arkasında Gezi Parkı olaylarının olmadığına dikkat çeken Kurum, şunları vurguladı: “Tanıtım nedeniyle birçok ülkeye gittik. Dünyanın en büyük fonları ve yatırımcılarıyla görüştük. Ciddi bir talep gördük.” Bu arada dün şirketin hisseleri sabah taban seviyeye indi. Daha sonra şirketin hisseleri bir miktar toparlandı. Emlak Konut GYO hisseleri günü yüzde 9.27 düşüşle kapattı.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »