.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü Son Durum

Marmaray projesi ile birlikte bu yıl hizmete girmesi planlanan Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.Haliç Metro Geçiş Köprüsü

Asrın projesi olarak nitelendirilen Marmaray‘la birlikte bu yıl içinde hizmete girmesi beklenen Haliç Metro Geçiş Köprüsü’ndeki çalışmalar havadan görüntülendi. Günde 1 milyon yolcu taşıyacak olan Haliç Metro Köprüsü, mevcut Unkapanı Köprüsü’nün ortalama 200 metre güneyinde. Köprünün ortası raylı sistem ve iki kenarı yayaya açık.
TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK
180 milyon dolar maliyete ve 4 istasyona sahip olacak olan Haliç metro geçiş köprüsü çalışmaları tam gaz devam ediyor. Köprü tamamladığı zaman Türkiye’nin bir ilki olacak.
MALİYETİ 180 MİLYON
Denizden 13 metre yükseklikte yapılan 430 metre uzunluğundaki köprüde, 47 metrelik iki taşıyıcı kule olacak. Projenin toplam maliyeti ise 180 milyon TL’yi bulacak.
4 İSTASYON OLACAK
Köprüden geçecek olan Taksim-Yenikapı metro hattı toplam 5.2 km uzunluğunda 4 istasyondan oluşacak.
Ayazağa Metrosu ile Marmaray’ı bağlayacak Haliç Metro Geçiş Köprüsü, güneybatı yönünde Taksim’de Ayazağa metrosu, Yenikapı’da ise Marmaray ve Havalimanı metro bağlantısına eklemlenecek. Tüm projelerin tamamlanmasıyla Taksim-Yenikapı arası 8 dakika, Osmanbey-Üsküdar 22, Osmanbey-Kadıköy 28, Havaalanı-Maslak 56 ve Maslak-Kartal arasının ise mesafe 71 dakikada kat edilmesi hedefleniyor.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »