.

Haksan, temperli cam ile ihracata adım atacak!

Sivas’ta 1989 yılında ısıcam üretimi ile faaliyete başlayan Haksan Isıcam, bu yıl temperli cam imalatını de bünyesine dahil etti. Firma, genişleyen ürün yelpazesi ile ihracata odaklandı

Sivas’ta 1989 yılında ısıcam üretimi ile faaliyete başlayan Haksan Isıcam, bu yıl temperli cam imalatını de bünyesine dahil etti. Firma, genişleyen ürün yelpazesi ile ihracata odaklandı.
Talep olmasına rağmen Sivas’ta temperli cam üretiminin bulunmamasından yola çıkarak bu yıl temperli cam üretimine başladıklarını ifade eden Haksan Isıcam San. Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Haksever, “Sivas, Erzincan, Erzurum, Tokat, Amasya ve Van bölgelerine satış yapıyoruz. Temperli ve ısıcamda sipariş üzerine üretim yapıyoruz. Firmaların talepleri doğrultusunda camları istenilen ebatlarda keserek müşteriye teslim ediyoruz. Isıcam imalatının yanı sıra düz toptan satış, kaplamalı cam, yalıtımlı cam satışı da yapıyoruz” dedi.

İç pazarın yanı sıra bu yıl itibari ile ihracatı da hedeflediklerini kaydeden Haksever, şu anda İran ile ikili görüşmelerin devam ettiğini vurguladı. “Sivas’ta temperli cam üretimi yapan tek firmayız” diyen Şeyda Haksever, “Üretim kapasitemizin yüzde 60’ını kullanıyoruz. Önümüzdeki yıl ek makine yatırımı yaparak makine parkımızı yenileyeceğiz. Bu yatırım ile 80- 100 metrekare /yıl temperli cam üreterek 14 olan çalışan sayımızı daha da artıracağız” şeklinde konuştu. Isıcamda da yalıtımın önemli olduğuna değinen Haksever, “Üretimde camın temizliğine ve yalıtımına dikkat ediyoruz. Hammaddeyi Trakya Cam’dan temin ediyoruz” bilgisini verdi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar